تیتر ۱ / نظام سلامت

پیام وزیر بهداشت به مناسبت روز سالمند؛
پرداختن به مسائل سالمندان یک امر بین بخشی است


تاریخ انتشار : 08 مهر 1397 ساعت 21:00
0
0
e
p
+
-
اندازه متن :
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در پیامی به مناسبت روز سالمند گفت: بدون پرداختی و برنامه ریزی برای حفظ سلامت جمعیت سالخورده، افزایش امید به زندگی، به جای یک فرصت به یک تهدید تبدیل خواهد شد.

به گزارش سپیدآنلاین، متن پیام وزیر بهداشت بدین شرح است:

از شاخص های توسعه ای درکشور در حوزه نظام سلامت، افزایش سن امید به زندگی و بالتبع افزایش جمعیت سالمندان است که ماحصل افزایش خدمات سلامت از نظر کمی و کیفی می باشد. بدیهی است افراد سالمند نیازمند مراقبت های سلامت خاص خود می باشند، به ویژه در حوزه حمایت سلامت روان و توانبخشی، چراکه ما معتقدیم بدون پرداختی و برنامه ریزی برای حفظ سلامت جمعیت سالخورده، افزایش امید به زندگی، خود، به جای یک فرصت به یک تهدید تبدیل خواهد شد.

اما نکته مهم این است که پرداختن به مسائل سالمندان یک امر بین بخشی است و می بایست با یک برنامه جامع، تعهد آور و منسجم و هماهنگی لازم، تمامی دستگاه ها، نهادهای دولتی و غیر دولتی و سازمان های مردم نهاد در جهت افزایش کیفیت زندگی سالمندان گام های اساسی را بردارند. در همین راستا وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی همراه با سایر بخش های مرتبط اقدام به تدوین سند ملی سالمندان و تصویب آن در شورای عالی سلامت و امنیت غذا نمود و امیدواریم با کمک این سند و با ایجاد هم افزایی و استفاده از ظرفیت های موجود بتوانیم در آینده شاهد پیشرفت های قابل ملاحظه ای درخصوص ارائه خدمات به سالمندان باشیم.

امسال ما روز جهانی سالمندان را با تاسی به سرور آزادگان جهان، امام حسین (ع) و با الهام از فرمایشات رهبر معظم انقلاب و تاکید سازمان بهداشت جهانی با شعار ملی "تحکیم حقوق سالمندان" گرامی می داریم و این روز را به همه سالمندان عزیز که نمایندگان کهنسال و نماد تجربه یک نسل هستند و حرمتشان بر همه واجب است، تبریک می گوییم. وبدا


شما منتشر کنید در


مطالب مرتبط


دیدگاه کاربران


ارسال دیدگاه


نام :    ایمیل : 

عکس خوانده نمی شود کد امنیتی :      
طراحی و اجرا توسط: هنر رسانه