نظام سلامت

معاون بهداشت وزارت بهداشت :
موفقیت های چشمگیری در پیشگیری از انتقال بیماریها از مرزهای شرقی کشور داشته ایم


تاریخ انتشار : 07 مهر 1397 ساعت 21:15
0
0
e
p
+
-
اندازه متن :
جلسه کارگروه ساماندهی، هماهنگی و کنترل بیماری های مرزی در محل دفتر معاون بهداشت وزارت بهداشت برگزار شد.

به گزارش سپیدآنلاین، در این جلسه که به ریاست علیرضا رییسی، معاون بهداشت وزارت بهداشت برگزار شد، نمایندگان وزارتخانه ها، سازمان ها و نهادهای عضو کارگروه پیرامون آخرین موضوعات این حوزه به بحث و تبادل نظر پرداختند.

در این جلسه رییسی با اشاره به اهمیت و جایگاه این کارگروه گزارشی از اقدامات و پیشرفت های به دست آمده در حوزه پیشگیری از بیماری ها در پایش های به عمل آمده در مبادی مرزی ارائه کرد.

معاون بهداشت وزارت بهداشت ضمن اشاره به موقعیت جغرافیایی جمهوری اسلامی ایران و همسایه بودن با کشورهای پاکستان و افغانستان افزود: پیشگیری از خطر انتقال بیماری های سل و مالاریا از همسایگان شرقی کشور به داخل از دغدغه های اصلی حوزه بهداشت است و این حوزه توانسته در این زمینه به پیشرفت های چشمگیری دست یابد.

رییسی آمار اندک ابتلا به این دو بیماری در کشور را نشانه موفقیت خواند و گفت: این در حالی است که بیشتر مبتلایان به سل و مالاریا در کشور غیرایرانی و تبعه کشورهای همسایه شرقی هستند که همگی آنها در سیستم بهداشتی و درمانی جمهوری اسلامی ایران مداوا می شوند.

معاون بهداشت وزارت بهداشت به اقدامات صورت گرفته در مراسم راهپیمایی عظیم اربعین حسینی (ع) در سال های گذشته اشاره کرد و افزود: نیروهای بهداشت در گذرگاه های مرزی با کشور عراق حضور فعالی داشته و در کنترل بیماری ها بسیاری موفق عمل کردند و این روند در مراسم امسال نیز با جدیت پیگیری می شود. وبدا


شما منتشر کنید در


مطالب مرتبط


دیدگاه کاربران


ارسال دیدگاه


نام :    ایمیل : 

عکس خوانده نمی شود کد امنیتی :      
طراحی و اجرا توسط: هنر رسانه