جامعه پزشکی

رئیس انجمن مراقبت های ویژه ایران:
هشت هزار تخت مراقبت های ویژه در کشور فعال است


تاریخ انتشار : 05 مهر 1397 ساعت 12:27
0
0
e
p
+
-
اندازه متن :
رئیس انجمن مراقبت های ویژه ایران گفت: در حالی هشت هزار تخت مراقبت های ویژه در کشور فعال است که باید 10 درصد تخت های بیمارستانی یعنی 120 هزار تخت به مراقبت های ویژه اختصاص یابد.

به گزارش سپیدآنلاین به نقل از ایرنا، علی امیر سوادکوهی اظهار داشت: اگرچه کمبود تجهیزات و امکانات در بخش مراقبت های ویژه زیاد است اما با همکاری وزارت بهداشت تلاش می شود از ظرفیت موجود به صورت جدی استفاده شود تا برای خدمات رسانی به مردم مشکلی ایجاد نشود.
رئیس انجمن مراقبت های ویژه ایران گفت: در حال حاضر وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تلاش های جدی و موثری برای رفع کمبود تجهیزات و امکانات بخش مراقبت های ویژه بیمارستان های کشور دارد.
وی اضافه کرد: اکنون به گونه ای برنامه ریزی شده است تا با استفاده از تجهیزات و امکانات موجود خدمات رسانی به مردم در بخش های مراقبت ویژه با مشکل مواجه نشود و کمبودها را جبران کنیم.
سوادکوهی افزود: البته یکی دیگر از برنامه های وزارت بهداشت و انجمن مراقبت های ویژه، برنامه ریزی برای مختل نشدن خدمات رسانی به مردم است و اینکه بیش از این، شاهد کمبود تجهیزات نباشیم.
وی تاکید کرد، هرچند در بخش تجهیزات کمبودها وجود دارد اما متولی آن وزارت بهداشت است و تلاش می کند تا حدودی این قضیه را حل کند؛ البته باید همه تلاش ها و اهداف ما به سمت خدمات رسانی بهتر و مطلوب تر به مردم در بخش مراقبت های ویژه باشد.
سوادکوهی تصریح کرد: نمی توان فقط از یک وزارتخانه انتظار داشت تا کمبودها به ویژه در بخش مراقبت های ویژه را برطرف کند؛ در این زمینه لازم است همکاری از سوی همه بخش های دولت صورت گیرد.


شما منتشر کنید در


مطالب مرتبط


دیدگاه کاربران


ارسال دیدگاه


نام :    ایمیل : 

عکس خوانده نمی شود کد امنیتی :      
طراحی و اجرا توسط: هنر رسانه