آموزش

معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی:
دو نظام "آموزشی" و "سلامت" از هم جدا نیستند


تاریخ انتشار : 25 شهریور 1397 ساعت 21:53
0
0
e
p
+
-
اندازه متن :
معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی در کارگاه ویژه دستیاران تخصصی بالینی ورودی سال 97 این دانشگاه با تاکید بر اینکه نظام آموزشی و نظام سلامت از هم جدا نیستند، گفت: نظام آموزشی در دل نظام سلامت شکل می‌گیرد و شما دستیاران بخشی از این نظام جامع سلامت هستید.

به گزارش سپیدآنلاین به نقل از ایسنا، امیرمحسن ضیایی در کارگاه دو روزه آموزشی، فرهنگی و پژوهشی ویژه دستیاران تخصصی بالینی ورودی سال 97 دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی که امروز با حضور رییس، معاونان و جمعی از اساتید پیشکسوت علوم پزشکی شهید بهشتی برگزار شد، با ارائه توضیحاتی درباره آموزش پزشکی مبتنی بر صلاحیت، عنوان کرد: دانشجو در دوره بالینی باید علاوه بر سایر آموزش‌ها صلاحیت حرفه‌ای لازم برای ارائه خدمات سلامت در مراکز درمانی را کسب کنند.

وی با بیان اینکه کشور ما از معدود کشورهایی است که نظام آموزش به صورت قانونی با نظام سلامت آن ادغام شده است، تصریح کرد: در هر دو نظام، هدف اصلی تربیت نیروی متخصص و ارتقای خدمت به بیماران است.

وی صلاحیت را یک شاخصه و توانایی قابل مشاهده و قابل سنجش بیان کرد و گفت: باید بین مهارت و صلاحیت تفاوت قائل شویم. سیستم آموزش فرصت زیادی برای ما ایجاد می‌کند، با این حال در این مسیر بیمار باید در مرکز توجه بوده و ایمنی بیمار به عنوان مهمترین اصل رعایت شود.


شما منتشر کنید در


مطالب مرتبط


دیدگاه کاربران


ارسال دیدگاه


نام :    ایمیل : 

عکس خوانده نمی شود کد امنیتی :      
طراحی و اجرا توسط: هنر رسانه