تیتر ۱ / نظام سلامت

در نامه ای به وزیر بهداشت عنوان شد؛
توضیحات رییس دانشگاه علوم پزشکی یزد درباره فوت نوجوان 13 ساله در بیمارستان افشار


تاریخ انتشار : 17 شهریور 1397 ساعت 20:59
0
0
e
p
+
-
اندازه متن :
رییس دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی یزد با بیان این که حفظ حریم جامعه پزشکی را وظیفه خود میدانیم اما این به معنای اغماض از تخلفات اداری نیست، تصریح کرد: بر اساس وظیفه ذاتی و رسالت خویش همواره خود را متعهد به حقوق بیماران و از سوی دیگر امنیت شغلی ارایه دهندگان خدمت می دانیم، از این رو آمادگی داریم مدارک و مستندات مورد نیاز را در اختیار مراجع قانونی قرار داده و شاکیان را به پیگیری و استیفای حقوق خود از مجاری قانونی ارشاد نماییم.

به گزارش سپیدآنلاین به نقل از وبدا، محمدرضا میرجلیلی رییس دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی یزد در نامه ای به وزیر بهداشت در خصوص فوت نوجوان 13 ساله در بیمارستان افشار این دانشگاه و مکاتبه ریاست کل سازمان نظام پزشکی کشور در خصوص صدور احکام جابجایی چند نفر از کادر درمانی بیمارستان افشار گفت: پس از اطلاع از حادثه فوت نوجوان ۱۳ساله در بیمارستان افشار، بلافاصله به معاون درمان و رییس اداره بازرسی دانشگاه ماموریت داده شد تا با حضور در بیمارستان موضوع را بررسی نمایند. در بررسی های اولیه مشخص گردید کادر اورژانس بیمارستان می توانستند بهتر و موثرتر اقدام کنند، از این رو کمیته اضطراری درمان در ساعات اولیه روز کاری با حضور پرسنل کشیک، کارشناسان و اساتید مرتبط، تشکیل و ضمن استماع اظهارات والدین بیمار متوفی، جوانب امر بطور دقیق و لحظه به لحظه مورد مداقه واقع شد.

رییس دانشگاه علوم پزشکی یزد افزود: در سومین روز پس از حادثه، با بررسی کامل پرونده، ملاحظه دوربین های مدار بسته اورژانس و جلسات کارشناسی، احکام جابجایی چند نفر از کادر درمانی به استناد عدم رعایت برخی «استانداردهای حرفه ای و الزامات اعتباربخشی»صادر شد که این موضوع از اختیارات بدوی دانشگاه به عنوان متولی و پاسخگوی درمان استان می باشد و در جهت بهبود ارایه خدمت در واحد اورژانس بیمارستان افشار به عنوان مرکز ریفرال و تخصصی قلب استان صورت گرفته است.

میرجلیلی تصریح کرد: دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی یزد بر اساس وظیفه ذاتی و رسالت خویش همواره خود را متعهد به حقوق بیماران و از سوی دیگر امنیت شغلی ارایه دهندگان خدمت می داند از این رو آمادگی دارد مدارک و مستندات مورد نیاز را در اختیار مراجع قانونی قرار داده و شاکیان را به پیگیری و استیفای حقوق خود از مجاری قانونی ارشاد نموده است.

رییس دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی یزد خاطرنشان کرد: مدیران دانشگاه از بدو امر، هر گونه اظهار نظر در خصوص احتمال قصور پزشکی منجر به فوت در این حادثه را منوط به اعلام نظر پزشکی قانونی و کمیسیون تخصصی نظام پزشکی دانسته تا فارغ از هیاهو پرونده مورد رسیدگی واقع شود.

میرجلیلی در عین حال اظهار داشت: بهتر بود سازمانهای مرتبط قبل از انتقاد به تصمیمات این دانشگاه، حداقل تخلفات و قصورات احتمالی را از این دانشگاه جویا می شدند تا مورد سوء استفاده مغرضان قرار نگیرد. بسیار روشن است که دوستان منتقد در شرایط مشابه تصمیمات قاطعتری گرفته اند و اگر در شرایط مشابه قرار گیرند باز هم خواهند گرفت.

رییس دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی یزد تصریح کرد: ما حفظ حریم جامعه پزشکی را وظیفه خود میدانیم اما این به معنای اغماض از تخلفات اداری نیست و بدیهی است نظریه کارشناسی هیات های انتظامی سازمان نظام پزشکی، صائب و ملاک تصمیم های بعدی دانشگاه خواهد بود.


شما منتشر کنید در


مطالب مرتبط


دیدگاه کاربران


ارسال دیدگاه


نام :    ایمیل : 

عکس خوانده نمی شود کد امنیتی :      
طراحی و اجرا توسط: هنر رسانه