نظام سلامت

رییس سازمان غذا و دارو در مراسم تکریم و معارفه مدیرکل داروی سازمان غذا و دارو:
شرکت هایی که شرطی فعالیت کنند، حذف می شوند


تاریخ انتشار : 22 مرداد 1397 ساعت 23:03
0
0
e
p
+
-
اندازه متن :
معاون وزیر بهداشت و رییس سازمان غذا و دارو با اشاره به اتمام حجت با شرکت های دارویی برای تامین نیاز بازار، گفت: شرکت هایی که شرطی فعالیت کنند، حذف می شوند.

به گزارش سپیدآنلاین، غلامرضا اصغری در مراسم تکریم و معارفه مدیرکل داروی سازمان غذا و دارو با اشاره به شرایط حساسی که به دنبال تحریم ها در کشور به وجود آمده است، اظهار داشت: حوزه دارو یکی از مسائلی است که هم دشمن برای ایجاد فشار مورد توجه قرار می دهد و هم مردم حساسیت زیادی برای تامین داروی مصرفی دارند.

وی افزود: مردم نسبت به تامین اقلام دارویی حساس و نگران کمبود هستند که عکس العمل آن ها باعث بالارفتن میزان تقاضا شده و تامین را به صورت کمبود نشان می دهد.

رییس سازمان غذا و دارو با اشاره به اینکه در درگیری اقتصادی نوک پیکان به سمت دارو نشانه رفته است، عنوان کرد: با برنامه ریزی مناسب و بکارگیری افراد زبده و باتجربه می توان در شرایط حساس سریع تر و با مراقبت بیشتری عمل کرد.

وی با بیان اینکه چگونگی پاسخ به بازار دارویی بسیار مهم است، تصریح کرد: موضوع دارو در تمام جلسات ستاد تدابیر ویژه دنبال می شود که امیدواریم با مدیریتی که در این زمینه به صورت همه جانبه و بین بخشی اعمال می شود، با کمترین عارضه از این شرایط سخت عبور کنیم.

اصغری با تاکید بر اینکه با افراد خاطی در زمینه، واردات، تولید و توزیع دارو به شدت برخورد می شود، عنوان کرد: با شرکت های تولیدکننده اتمام حجت کرده ایم که با جدیت فعالیت کنند، چراکه در این شرایط مسئولیت اجتماعی بر عهده دارند و اگر شرطی اقدام کنند، حذف خواهند شد.

وی ادامه داد: لیستی اعلام شده است که براساس آن، برخی از شرکت ها ارز دولتی دریافت کرده، اما کالایی وارد نکرده اند، این موضوع اصلا موجه نیست و باید با متخلفان برخورد شود.

رییس سازمان غذا و دارو با تقدیر از خدمات و تلاش های دکتر اکبر برندگی در مدت زمان حضور در اداره کل دارو و مواد تحت کنترل سازمان که به سمت معاون توسعه مدیریت و منابع منصوب شده، تجربیات دکتر محمد عبده زاده را برای تداوم مسیر عبور از شرایط تحریمی ارزنده عنوان کرد و گفت: تامین دارو در وضعیت کنونی یکی از مسائل حساس به شمار می رود و قبول کردن این مسئولیت در اداره کل دارو، در درجه اول نشان ازخود گذشتگی و ایثار با هدف خدمت به مردم، کشور و بیماران است که امیدواریم با همکاری یکدیگر به بهترین نحو داروی مورد نیاز بیماران را تامین کنیم.

گفتنی است، محمد عبده زاده در این مراسم به عنوان مدیرکل امور دارو و مواد تحت کنترل و اکبر برندگی به عنوان معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان غذا و دارو منصوب شدند.


شما منتشر کنید در


مطالب مرتبط


دیدگاه کاربران


ارسال دیدگاه


نام :    ایمیل : 

عکس خوانده نمی شود کد امنیتی :      
طراحی و اجرا توسط: هنر رسانه