جامعه پزشکی

معاون پرستاری وزارت بهداشت:
تمام کدرشته های پرستاری در دفترچه انتخاب رشته کنکور سراسری یکسان هستند


تاریخ انتشار : 13 مرداد 1397 ساعت 20:17
0
0
e
p
+
-
اندازه متن :
معاون پرستاری وزارت بهداشت، گفت: کد رشته های پرستاری اعلام شده برای دانشگاه های علوم پزشکی بندرعباس و کردستان در دفترچه انتخاب رشته کنکور سراسری با سایر کد رشته های پرستاری اعلامی دانشگاه های علوم پزشکی، هیچ تفاوتی ندارد.

به گزارش سپیدآنلاین، مریم حضرتی با اعلام اینکه داوطلبینی که در رشته های گروه پرستاری پذیرفته می شوند، در مقطع کارشناسی به مدت چهار سال در دانشکده های پرستاری و مامایی تحصیل می کنند، افزود: پذیرفته شدگان همزمان با تحصیل در دانشکده ها برای گذراندن دوره های کارآموزی و کارورزی (در سال چهارم تحصیل) در بخش های مختلف بیمارستانی و مراکز درمانی حضور می یابند.

معاون پرستاری وزارت بهداشت تصریح کرد: هر ساله ظرفیت های رشته های گروه پرستاری طبق اعلام دانشگاه ها از طریق سازمان سنجش در دفترچه کنکور سراسری منتشر می شود و در دفترچه اعلامی امسال نیز مطلبی در رابطه با کد رشته های پرستاری در دانشگاه های علوم پزشکی بندرعباس و کردستان اعلام شده بود که باعث برداشت های متفاوت شد.

حضرتی به نقل از حمید اکبری، قائم مقام معاون آموزشی خاطرنشان کرد: این کدهای اعلام شده در دانشگاه های علوم پزشکی بندرعباس و کردستان با کد رشته های پرستاری در سایر دانشگاه های علوم پزشکی، هیچ تفاوتی ندارد و دانشجویان این دانشگاه ها برای گذراندن دوره های بالینی می توانند از ظرفیت بیمارستان های میناب و سقز نیز استفاده کنند.

معاون پرستاری وزارت بهداشت در پایان خاطرنشان کرد: بحثی که در رابطه با کد رشته های پرستار بیمارستانی در سال گذشته وجود داشت، به طور کامل خاتمه یافته و گروه های مختلف پرستاری از این جهت نگران نباشند.


شما منتشر کنید در


مطالب مرتبط


دیدگاه کاربران


ارسال دیدگاه


نام :    ایمیل : 

عکس خوانده نمی شود کد امنیتی :      
طراحی و اجرا توسط: هنر رسانه