آموزش

اطلاعیه مرکز خدمات آموزشی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی؛
شرایط انتقال دانشجویان ایرانی شاغل به تحصیل در خارج از کشور به دانشگاه های علوم پزشکی داخل کشور اعلام شد


تاریخ انتشار : 06 مرداد 1397 ساعت 14:16
0
0
e
p
+
-
اندازه متن :
مرکز خدمات آموزشی وزارت بهداشت در اطلاعیه ای شرایط انتقال دانشجویان ایرانی شاغل به تحصیل در رشته های علوم پزشکی دانشگاه های خارجی را اعلام کرد. در این اطلاعیه با تاکید بر حفظ کیفیت علمی دانشجویان، برخی شرایط برای ورود افراد به داخل کشور تسهیل شده است.

به گزارش سپیدآنلاین به نقل از وبدا، متن این اطلاعیه به شرح زیر است:
به منظور تسهیل انتقال دانشجویان ایرانی شاغل به تحصیل در خارج از کشور، افرادی که در دانشگاه‌های مورد تائید وزارت بهداشت در خارج از کشور مشغول به تحصیل هستند و شرایط ذیل را دارا هستند، می توانند در صورت تقاضا به دانشگاه‌های داخل کشور انتقال یابند.

شرایط انتقال این افراد :
- کسب حد نصاب معدل در مقاطع مختلف تحصیلی، شامل معدل کتبی دیپلم حداقل 16 و معدل پیش‌دانشگاهی حداقل17
- گذراندن حداقل 36 واحد درسی (طبق سرفصل دروس رشته مربوط در دانشگاه‌های علوم‌پزشکی کشور)، با حداقل معدل 15 در دانشگاه خارجی مورد تایید وزارت بهداشت
- شروع به تحصیل در خارج از کشور در دوره اصلی رشته‌های علوم ‌پزشکی تا قبل از تیرماه 1397

همچنین در صورت موافقت وزارت بهداشت با انتقال این افراد، اخذ پذیرش از دانشگاه‌های داخل کشور به ‌عهده‌ متقاضی بوده و شهریه‌‌ این دسته از افراد معادل ریالی شهریه‌ای است که در دانشگاه‌های خارج از کشور پرداخت کرده اند.

گفتنی است، متقاضیان می توانند با مراجعه به سامانه انتقال دانشجویان خارج از کشور معاونت آموزشی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و ارسال مدارک مورد نیاز از طریق سامانه http://mohed.behdasht.gov.ir درخواست خود را ثبت و در این خصوص اقدام نمایند.


شما منتشر کنید در


مطالب مرتبط


دیدگاه کاربران


ارسال دیدگاه


نام :    ایمیل : 

عکس خوانده نمی شود کد امنیتی :      
طراحی و اجرا توسط: هنر رسانه