نظام سلامت

رئیس بنیاد مستضعفان:
بیمارستان‌های کوچک در مناطق محروم ساخته می‌شود


تاریخ انتشار : 21 تیر 1397 ساعت 15:23
0
0
e
p
+
-
اندازه متن :
رئیس بنیاد مستضعفان گفت: بیمارستان‌های کوچک در مناطق محروم توسط این بنیاد ساخته می‌شود.

به گزارش سپیدآنلاین، محمد سعیدی کیا در جمع خبرنگاران اظهار کرد: سال گذشته تفاهم نامه‌هایی بین وزارت بهداشت و بنیاد مستضعفان صورت گرفت تا در مناطق محرومی که ساخت بیمارستان‌های بزرگ میسر نیست بیمارستان های کوچکی ساخته شود تا نیاز مردم برآورده شود.

وی ادامه داد: به طور تقریبی ۵۰ درصد نیاز مردم طبق اعلام وزیر بهداشت با این اقدام تامین می‌شود و برای هر بیمارستان نیز دو آمبولانس مستقر خواهیم کرد که هزینه خرید آمبولانس‎ها از محل صرفه جویی تبلیغاتی بانک سینا که متعلق به بنیاد است تامین شده است. بنیاد مستضعفان هر جایی از مناطق محروم نیاز باشد این مراکز و بیمارستان‌ها را برای دسترسی مردم به خدمات درمانی احداث خواهد کرد.

سعیدی کیا بیان کرد: برای ساخت هر بیمارستان 3.2 میلیارد تومان هزینه می‎شود که سهم وزارت بهداشت 50 درصد و سهم بنیاد مستضعفان نیز 50 درصد خواهد بود.

سیدحسن هاشمی وزیر بهداشت، سعیدی کیا رئیس بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی همچنین در سفر به لرستان به همراه سید موسی خادمی استاندار لرستان به مقام شامخ شهدا ادای احترام کردند. کلنگ زنی بیمارستان گهر دورود، افتتاح بیمارستان آیت الله بروجردی، افتتاح بیمارستان اعصاب و روان مهر و ... از جمله برنامه‌های وزیر بهداشت در این سفره دو روزه بوده است. ایسنا


شما منتشر کنید در


مطالب مرتبط


دیدگاه کاربران


ارسال دیدگاه


نام :    ایمیل : 

عکس خوانده نمی شود کد امنیتی :      
طراحی و اجرا توسط: هنر رسانه