نظام سلامت

اجرای آزمایشی نظام ارجاع در یکی از بیمارستانهای زنجان

تاریخ انتشار : 21 تیر 1397 ساعت 14:10
0
0
e
p
+
-
اندازه متن :
مدیر درمان تامین اجتماعی استان زنجان از اجرای نظام ارجاع داخل بیمارستان برای نخستین بار در تامین اجتماعی زنجان خبر داد و گفت: این طرح برای نخستین‌بار در زنجان به‌صورت پایلوت اجرا شد.

به گزارش سپیدآنلاین به نقل از ایسنا، «علی محمدی» در مراسم افتتاح طرح توسعه و استاندارد سازی اورژانس بیمارستان امید ابهر با بیان این‌که فضای پیشین اورژانس بیمارستان امید ابهر ۲۰۰ متر مربع بود که باعث بروز مشکلات برای مراجعین می‌شد، اظهار کرد: برای حل این مشکل کلنگ‌زنی طرح توسعه اورژانس این بیمارستان در سال ۹۵ در دستور کار قرار گرفت.

وی با اشاره به این‌که برای بهره‌برداری از طرح توسعه بیمارستان امید ۲۵ میلیارد ریال اعتبار هزینه شده است، تصریح کرد: با بهره‌برداری از طرح توسعه فضای اورژانس به بیش از 1000 متر مربع افزایش یافت.

مدیر درمان تامین اجتماعی استان زنجان با بیان این مطلب که یکی از حقوق اساسی همه مردم برخورداری از خدمات بهداشت و درمان است، گفت: مسئولان موظف به برقراری این خدمات بدون حواشی هستند تا بنا به فرموده مقام معظم رهبری مردم در بیمارستان‌ها رنجی جز بیماری نداشته باشند.

محمدی با بیان این‌که در استان زنجان روزانه یک میلیارد و ۱۰۰ میلیون تومان برای درمان بیمه‌شدگان و غیر بیمه‌شدگان در استان هزینه می‌شود، تصریح کرد: در طول سال حدود ۴۰۰ میلیارد تومان در حوزه درمان تامین اجتماعی استان هزینه می‌شود.

وی با اشاره به این‌که در سراسر کشور حدود ۴۲ میلیون نفر از آحاد مختلف جامعه یعنی بیش از ۵۰ درصد جامعه تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی قرار دارند، ادامه داد: خدمات تامین اجتماعی در ۱۸ قالب و در سه بخش اصلی درمان، بیمه و اقتصاد ارائه می‌شود.

این مسئول با اشاره به این موضوع که یکی از خدمات اصلی سازمان تامین اجتماعی خدمات درمانی است، تصریح کرد: در سال ۹۶ در سراسر کشور بالغ بر یکصد میلیون نفر تحت درمان سرپایی مراکز تامین اجتناعی قرار گرفتند.

محمدی با بیان این‌که ۳۵۰ مرکز درمانی شامل ۷۳ بیمارستان کوچک و بزرگ مشغول ارائه خدمات به بیمه‌شدگان هستند، یادآور شد: در استان زنجان نیز دو بیمارستان امام حسین(ع) و امید ابهر با مجموع ۲۲۰ تخت و ۵ مرکز درمانی به بیمه‌شدگان خدمات ارائه می‌دهند.

مدیر درمان تامین اجتماعی استان زنجان با اشاره به این‌که در استان زنجان طی سال ۹۶ بیش از یک میلیون نفر ویزیت سرپایی شدند، افزود: همچنین در این مدت شاهد ۲۱ هزار مورد بستری و ۱۰ هزار و ۵۰۰ مورد جراحی بودیم.

این مسئول با اشاره به اجرای طرح تکریم سالمندان در مراکز تامین اجتماعی، خاطرنشان کرد: در طرح تکریم سالمندان ۷۰ هزار مورد ویزیت سالمندان انجام شده است.

محمدی گفت: افزایش کیفیت درمان از مهم‌ترین اهداف تامین اجتماعی است.

وی افزایش کیفیت درمان را از اولویت‌های تامین اجتماعی دانست و گفت: از پنج سال پیش سیستم درمانی کشور تضمین گرفت ارزیابی و ارزشیابی مراکز بر اساس طرح اعتباربخشی باشد که در آخرین اعتباربخشی از میان ۱۴ بیمارستان، بیمارستان امید ابهر رتبه نخست را کسب کرد.

مدیر درمان تامین اجتماعی استان زنجان با اشاره به انجام 4800 مورد زایمان در آب در استان، ادامه داد: با اجرای این طرح‌ها شاهد کاهش سزارین تا ۳۰ درصد بودیم.


شما منتشر کنید در


مطالب مرتبط


دیدگاه کاربران


ارسال دیدگاه


نام :    ایمیل : 

عکس خوانده نمی شود کد امنیتی :      
طراحی و اجرا توسط: هنر رسانه