نظام سلامت

رئیس جمعیت هلال احمر:
آموزش به حجاج کیفیت مناسک حج را افزایش می‌دهد


تاریخ انتشار : 21 تیر 1397 ساعت 13:14
0
0
e
p
+
-
اندازه متن :
رئیس جمعیت هلال احمر با بیان اینکه پژوهش در حج باید جدی گرفته شود، گفت: این مسئله کاهش مصرف دارو در ایام حج و افزایش کیفیت مراسم و ارائه خدمات را به همراه دارد.

به گزارش سپیدآنلاین، علی اصغر پیوندی در همایش تیم‌های بهداشتی و درمانی جمعیت هلال احمر در حج 97 که با حضور پزشکان مجموعه‌ها و کادر بیمارستانی برگزار شد، اظهارداشت: هلال احمر به دلیل وظیفه خود تلاش کرده در همه مشکلات در کنار مردم باشد و ارتقاء سلامت و حفظ کرامت انسان‌ها از مسئولیت‌های دیگر این جمعیت به شمار می‌رود.

وی با بیان اینکه بهداشت و درمان ایرانیان خارج از کشور نیز براساس اساسنامه هلال احمر به این جمعیت واگذار شده است، ادامه داد: در ارائه خدمات به حجاج، دانش و تجربه پزشکان و تیم‌های بهداشتی مورد توجه قرار گرفته و فناوری اطلاعات و ارتباط نزدیک با دیگر ارگان‌ها نیز از دیگر اصول مهم به شمار می‌رود.

رئیس جمعیت هلال احمر با بیان اینکه حج عملیاتی دسته‌جمعی به شمار می‌رود، یاد آورشد: هیات پزشکی هلال احمر خود را خدمت‌گذار سایر ارگان‌ها می‌داند و هدف ما برگزاری حجی با کیفیت بالا و حفظ سلامت حجاج همچنین افزایش رضایتمندی آنها است.

پیوندی گفت: نجات جان انسان مقدس است و در هر شرایط و موقعیتی برای هلال احمر مد نظر قرار دارد که البته مقدس‌ترین کارکرد هلال احمر ارائه خدمات سلامت به حجاج است.

وی افزود: مسلماً سختی‌هایی برای تیم‌های بهداشتی و درمانی که به حج اعزام می‌شوند وجود دارد ولی باید توجه داشت که در کنار این مسئله خدمت این عزیزان بسیار اجر داشته و نوعی امداد و نجات به حجاج برشمرده می‌شود.

رئیس جمعیت هلال احمر گفت: در حج شبکه بهداشتی، مرتبط با جهان اسلام است و اگر شبکه‌ای فارغ از مسائل دیگر را به هم مرتبط کنییم شبکه قدرتمند ایجاد خواهد شد.

پیوندی اضافه کرد: آموزش به حجاج نیز علاوه بر اینکه هزینه‌ها را کاهش می‌دهد و کیفیت مناسک حج را ارتقاء می‌دهد افزایش رضایتمندی زائران را نیز به همراه خواهد داشت.

وی گفت: آموزش قبل از حج و توصیه‌های قبل از سفر به حجاج و آموزش اعضای کادر پزشکی بدون سلایق شخصی و براساس دانش موثر و مفید برای حجاج که این موضوع مد نظر جمعیت هلال احمر قرار گرفت.

رئیس جمعیت هلال احمر خاطرنشان کرد: مراسم حج همراه با مشقاتی است چرا که کادر پزشکی با افراد مختلفی سر و کار داشته که برخی دارای سن بالا و برخی فرهنگ و رسوم متفاوتی دارند بنابراین کادر پزشکی باید با صبر و سعه صدر رفتار کرده و این موضوع را مد نظر قرار دهند.

پیوندی به موضوع پژوهش در حج اشاره کرد و بیان داشت: پژوهش در حج را باید جدی گرفت چرا که این مسئله علاوه بر کاهش هزینه‌ها ارتقاء کیفیت مراسم و ارائه خدمات را به همراه دارد.

وی گفت: بیماری‌هایی که ممکن است ایام حج شیوع یابد از طریق پژوهش می‌توان آمادگی‌های بهتری داشت همچنین باید توجه داشت که پژوهش تیم جداگانه قبل از مراسم را نیاز دارد و توجه به این مسئله کاهش دارو را نیز به همراه دارد. فارس


شما منتشر کنید در


مطالب مرتبط


دیدگاه کاربران


ارسال دیدگاه


نام :    ایمیل : 

عکس خوانده نمی شود کد امنیتی :      
طراحی و اجرا توسط: هنر رسانه