تیتر ۱ / بیمه

5 میلیون همپوشانی بیمه‌ای در کشور وجود دارد

تاریخ انتشار : 14 تیر 1397 ساعت 21:59
0
0
e
p
+
-
اندازه متن :
مدیرکل بیمه سلامت استان تهران گفت: حدود چهار تا پنج میلیون همپوشانی بیمه‌ای در کشور وجود دارد که هنگام تعویض و صدور دفترچه بیمه، مشخص و به باطل شدن یکی از بیمه ها منجر می شود.

به گزارش سپیدآنلاین به نقل از ایرنا، کوروش فرزین در مورد مشکل همپوشانی بیمه ها گفت: در میزان همپوشانی بیمه ها شفافیت وجود ندارد به همین دلیل، همپوشانی بیمه ها به سرعت نمی تواند برطرف شود و رفع آن زمان بر است.
وی افزود: اکنون اگر فردی از دو سازمان بیمه حمایتی دفترچه بیمه داشته باشد، هنگام صدور یا تمدید دفترچه بیمه، از وی خواسته می شود یکی از دفترچه های بیمه را باطل کند.
مدیرکل بیمه سلامت استان تهران گفت: برای رفع این مشکل از دو سال گذشته برنامه ریزی هایی صورت گرفته که یکی از آنها راه اندازی بانک جامع اطلاعاتی بیمه ها است.
فرزین اظهار داشت: یکی از سازمان هایی که تاکنون همکاری خوبی در این زمینه داشته، بیمه تامین اجتماعی کشور است که بانک جامع برای رفع همپوشانی های احتمالی، اطلاعات مربوط به این بیمه را در اختیار بیمه سلامت استان تهران قرار داده است.
وی با اشاره به صندوق بیمه روستائیان و بیمه همگانی اظهار داشت: همپوشانی این دو بیمه زیاد است که با کمک بانک جامع اطلاعات این مشکل نیز رفع خواهد شد.
مدیرکل بیمه سلامت استان تهران، یکی از ایرادات وارد به بانک های جامع بیمه را آنلاین نبودن آنها عنوان کرد و افزود: برای پیشبرد بهتر امور لازم است این بانک ها اطلاعات خود را به صورت آنلاین در اختیار مراکز مربوطه قرار دهند.
فرزین درباره وضعیت پوشش بیمه سلامت در استان تهران نیز توضیح داد: اکنون حدود دو میلیون و 900 هزار نفر در سطح استان تهران زیر پوشش بیمه سلامت قرار دارند که از این تعداد حدود یک میلیون و500 هزار نفر عضو صندوق بیمه همگانی رایگان هستند.
وی افزود: صندوق کارکنان دولت نیز در استان تهران نسبت به استان‌های دیگر حجم بیشتری دارد و جمعیت آن به حدود 900 هزار نفر می‌رسد، حدود 290 هزار نفر نیز زیر پوشش صندوق روستایی و 114 هزار نفر زیر پوشش صندوق سایر اقشار قرار دارند.


شما منتشر کنید در


مطالب مرتبط


دیدگاه کاربران


ارسال دیدگاه


نام :    ایمیل : 

عکس خوانده نمی شود کد امنیتی :      
طراحی و اجرا توسط: هنر رسانه