دارو و تجهیزات پزشکی

معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی مشهد عنوان کرد:
تامین داروهای بیماران خاص از اولویت های اصلی سازمان غذا و دارو


تاریخ انتشار : 07 تیر 1397 ساعت 12:32
0
0
e
p
+
-
اندازه متن :
معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی مشهد، گفت: تامین داروهای بیماران خاص در اولویت اصلی سازمان غذا و دارو قرار دارد.

به گزارش سپیدآنلاین، عباس اخگری از تامین داروهای بیماران خاص به عنوان یکی از اولویت های اصلی سازمان غذا و دارو خبر داد.

معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی مشهد اظهار داشت: سازمان غذا و دارو، یارانه ای جداگانه به منظور کاهش بار مالی هزینه های پرداختی بیماران صعب العلاج و خاص در اختیار معاونت های غذا و داروی دانشگاه های علوم پزشکی سراسر کشور قرار داده است و بیماران صعب العلاج در شهر مقدس مشهد هم از این کاهش هزینه دارو بهره مند شده اند.

وی تاکید کرد: از آنجایی که داروهای بیماران خاص از حساسیت ویژه ای برخوردار هستند، روزانه پیگیر وضعیت داروهای مذکور هستیم تا این بیماران با کمبود دارو مواجه نشده و داروهای لازم در اختیارشان قرار گیرد.

اخگری تصریح کرد: حذف یا افزودن دارو به لیست بیمه ها صرفا در حوزه اختیارات شورای عالی بیمه خواهد بود.

معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی مشهد با اشاره به بروز برخی مشکلات به وجود آمده در انتقال ارز، اظهار داشت: این مشکلات ممکن است در مواقعی باعث ایجاد تاخیر در زمینه واردات برخی اقلام دارویی شود.

اخگری خاطرنشان کرد: با پیگیری های سازمان غذا و دارو درخصوص یارانه ارزی مقرر شده، شرکت های واردکننده مواد اولیه جهت تولید دارو در داخل و همچنین واردکننده دارو از ارز یارانه ای 42000 ریال بهره مند شده و واردکنندگان تضمین داده اند که واردات اقلام دارویی به موقع و به اندازه کافی صورت گیرد. بر همین اساس، اسامی شرکت های مذکور به زودی توسط سازمان غذا و دارو اعلام خواهد شد.


معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی مشهد در پایان افزود: تمام تلاش خود را می کنیم که مردم شریف در استان خراسان رضوی با کمبودهای اقلام دارویی مواجه نشوند و در این زمینه از همکاری بخش خصوصی نیز استفاده می کنیم. ایسنا


شما منتشر کنید در


مطالب مرتبط


دیدگاه کاربران


ارسال دیدگاه


نام :    ایمیل : 

عکس خوانده نمی شود کد امنیتی :      
طراحی و اجرا توسط: هنر رسانه