دارو و تجهیزات پزشکی

رئیس سازمان غذا و دارو خبر داد
رفع مشکل دارویی بیماران تالاسمی


تاریخ انتشار : 03 تیر 1397 ساعت 13:10
0
0
e
p
+
-
اندازه متن :
رئیس سازمان غذا و دارو ضمن اعلام رفع مشکل دارویی بیماران تالاسمی گفت: خوشبختانه برای مدت طولانی مباحث مالی در زمینه تامین داروها تامین شده است و واردکنندگان تضمین داده‌اند که واردات داروی بیماران به اندازه کافی و به موقع انجام شود.

به گزارش سپیدآنلاین، غلامرضا اصغری با تاکید بر اینکه موضوع تامین داروی بیماران خاص در اولویت سازمان غذا و دارو قرار دارد، افزود: نگرانی اصلی بیماران خاص در مورد برخی داروهای وارداتی خارجی است. البته باید توجه داشت که نمونه تولید داخل برخی از این داروها در کشور موجود است، اما تعدادی از این بیماران انتظار دارند که داروی خارجی در اختیارشان قرار گیرد.
وی با بیان اینکه داروی خارجی به اندازه تامین نیاز سالیانه وارد کشور و در اختیار بیماران قرار می‌گیرد، گفت: طی ماه‌های گذشته مشکلی در خصوص تامین داروهای بیماران مبتلا به تالاسمی وجود داشته و داروی این افراد با تاخیر وارد کشور شد، اما خوشبختانه این مشکل نیز رفع و دارو در اختیار این بیماران قرار گرفته و در حال حاضر مشکلی در این زمینه وجود ندارد.
بنابر اعلام روابط عمومی سازمان غذا و دارو، اصغری تاکید کرد: وضعیت داروهای بیماران خاص به طور مرتب رصد می شود؛ چراکه این داروها از حساسیت ویژه‌ای برخوردار بوده و باید در اختیار بیماران قرار گیرد.
رییس سازمان غذا و دارو ادامه داد: به دلیل برخی مشکلات به وجودآمده در زمینه انتقال ارز، در مواقعی تاخیر در زمینه واردات برخی اقلام دارویی وجود داشته و ممکن است برخی از این داروها دیرتر به دست بیماران رسیده باشد. ایسنا


شما منتشر کنید در


مطالب مرتبط


دیدگاه کاربران


ارسال دیدگاه


نام :    ایمیل : 

عکس خوانده نمی شود کد امنیتی :      
طراحی و اجرا توسط: هنر رسانه