نظام سلامت

معاون پرستاری وزارت بهداشت اعلام کرد تلاش برای اجرای قانون "ارتقای بهره‌وری" در بیمارستان‌ها
تلاش برای اجرای قانون "ارتقای بهره‌وری" در بیمارستان‌ها


تاریخ انتشار : 03 تیر 1397 ساعت 12:48
0
0
e
p
+
-
اندازه متن :
معاون پرستاری وزارت بهداشت ضمن اشاره به راه‌اندازی ۳۰ پانسیون پرستاری در مناطق محروم، در عین حال از تلاش‌های صورت گرفته برای اجرای قانون ارتقای بهره‌وری در بیمارستان‌ها خبر داد.

به گزارش سپیدآنلاین، مریم حضرتی در نخستین جلسه هم اندیشی روسای جدید دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور اظهار کرد: با توجه به اینکه مدیران پرستاری زیر نظر مستقیم ریاست دانشگاه‌های علوم پزشکی قراردارند، بنابراین از روسای دانشگاه‌ها انتظار داریم که در انتخاب مدیران پرستاری شرایط احراز ابلاغی از سوی معاونت پرستاری را رعایت کنند و مدیران پرستاری با هماهنگی این معاونت انتخاب و معرفی شوند و حکم آنان از طرف رییس دانشگاه ابلاغ شود.
وی در ادامه به موضوع نیروی انسانی و سطح بندی خدمات و رعایت استاندارد نیروی پرستاری به تخت بیمارستانی اشاره کرد و گفت: قبل از توسعه بخش‌های جدید ضرورت دارد نیروی پرستاری آن بخش دیده شود. همچنین بهتر است جذب نیرو از طریق شرکت‌های مورد تایید وزرات بهداشت انجام شود تا حق و حقوق و حرمت پرستاران حفظ شود.
معاون پرستاری وزیر بهداشت بر تلاش برای اجرای قانون بهره‌وری و پیشگیری از اضافه‌کاری اجباری در دانشگاه‌های تحت پوشش تاکید کرد و گفت: ایجاد تعاملات منظم با مدیران پرستاری در خصوص رفع مسائل و مشکلات پرستاری مورد تاکید ماست.
وی همچنین به ساخت و ایجاد ۳۰ پانسیون پرستاری در مناطق محروم اشاره کرد و افزود: این پانسیون‌ها به منظور نگهداشت پرستاران و ماماها در مناطق محروم ساخته میشود که مقرر شده ۵۰ درصد هزینه آنها را دانشگاه‌ها و ۵۰ درصد دیگر از طریق خیرین سلامت با هماهنگی معاونت اجتماعی دانشگاه‌ها تامین شود.
حضرتی به جذب کمک پرستاران برای انجام کارها و نیازهای اولیه بیماران نیز اشاره کرد و گفت: با این کار بار کاری اضافی پرستاران کاهش پیدا می‌کند و می‌توانند برای جلب رضایت بیماران مفیدتر باشند.
معاون پرستاری وزیر بهداشت همچنین خواستار راه‌اندازی واحدهای مراقبت در منزل در بیمارستان‌ها و اختصاص پرستار مسئول برای این واحد به منظور توسعه برنامه مراقبت در منزل، فعال کردن و توسعه واحد آموزش به بیماران، تعیین پرستار سوپروایزر آموزشی برای ارائه خدمات آموزشی به بیماران و همچنین توسعه برنامه طب تسکینی و مراقبتی در دانشگاه‌های تحت پوشش شد.


شما منتشر کنید در


مطالب مرتبط


دیدگاه کاربران


ارسال دیدگاه


نام :    ایمیل : 

عکس خوانده نمی شود کد امنیتی :      
طراحی و اجرا توسط: هنر رسانه