تیتر ۱ / نظام سلامت

تاکید وزیر بهدشت بر اهمیت استقرار هرچه زودتر نظام ارجاع
در دریافت خدمات درمانی، اسراف می‌شود


تاریخ انتشار : 18 اردیبهشت 1397 ساعت 11:12
0
0
e
p
+
-
اندازه متن :
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی درباره فعالیت‌های حوزه فناوری اطلاعات در بخش درمان تامین اجتماعی گفت: «تامین اجتماعی در بیمارستان‌های خودش خوشبختانه موفق شده و این کار را انجام می‌دهد و نیازی به دفترچه نیست.»

به گزارش سپیدآنلاین، سیدحسن هاشمی گفت: «با استقرار پرونده الکترونیک سلامت اطلاعات مربوط به هزینه‌های سلامت شفاف می‌شود و بیمه‌ها برای برخی از آزمایش‌های تکراری هزینه نخواهند داد.» وی پیشگیری از اسراف در هزینه‌های درمانی را نیازمند توسعه پرونده الکترونیک سلامت دانست و گفت: «در دریافت خدمات، اسراف می‌شود. به عنوان مثال کسی که دفترچه دارد، می‌تواند در یک روز ۵ بار سی تی اسکن انجام دهد، ام آرآی بگیرد و به ۵ متخصص مراجعه کند که برای رفع این مشکل باید از سیستم فناوری اطلاعات کمک بگیریم.»
وزیر بهداشت از همکاری این وزارتخانه با وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات برای پیشبرد پروژه پرونده الکترونیک سلامت خبر داد و گفت: «ما بهترین‌های کشور را در اختیار گرفته‌ایم اما این کارها زمان می‌برد. ما ۴ سال است که این کار را دنبال می‌کنیم و امیدواریم تا آخر شهریور، مرحله جدیدی از پرونده الکترونیک سلامت را آغاز کنیم.»
هاشمی اجرای نظام ارجاع و پزشک خانواده را نیازمند فراهم شدن زمینه‌ها و ابزارهای مورد نیاز دانست و گفت: «اینکه ترجمان کارهای دیگران را در کشور بدون فراهم کردن امکانات و ابزار مورد نیاز شاهد باشیم، شدنی نیست. اینها را سال‌ها قبل ترجمه کرده‌ایم و حتی در قانون آورده‌ایم و بعد هم کارنامه‌ای رقم نخورده است.»
هاشمی افزود: «برای استقرار نظام ارجاع و پزشک خانواده نیاز به زیرساخت داریم. وقتی که ۴ سال پیش کار را شروع کردیم، ۴۵ درصد مراکز ما پزشک نداشتند، معنی‌اش این است که ما باید ظرفیت تربیت پزشک و متخصص را افزایش دهیم، پرونده الکترونیک سلامت را درست کنیم و پوشش اینترنت را گسترده کنیم‌. باید بتوانیم سطح یک خدمت که خانه بهداشت و بهورز است و سطح ٢ را تعریف کنیم و کلینیک‌های متعدد بسازیم.»‌ وی اضافه کرد: «ما بالغ بر ۶۵٠٠ مطب ساخته‌ایم که در قالب کلینیک‌های ویژه است. باید بتوانیم اورژانس‌ها را نوسازی و بازسازی کنیم.»
هاشمی ادامه داد: «با اقدامات صورت گرفته به تدریج شرایط برای استقرار پزشک خانواده فراهم می شود و در حاشیه شهر‌ها و شهرهای زیر ١٠٠ هزار نفر این کار کامل شده است.» ایسنا


شما منتشر کنید در


مطالب مرتبط


دیدگاه کاربران


ارسال دیدگاه


نام :    ایمیل : 

عکس خوانده نمی شود کد امنیتی :      
طراحی و اجرا توسط: هنر رسانه