نظام سلامت

استاندار تهران مطرح کرد
کمبود جدی امکانات درمانی و بهداشتی در استان تهران


تاریخ انتشار : 03 اردیبهشت 1397 ساعت 12:06
0
0
e
p
+
-
اندازه متن :
استاندار تهران بابیان اینکه موضوع مشارکت همکاری‌های بین بخشی و همکاری‌های عامه مردم مهم است گفت:‌ امیدواریم با همکاری همه بخش‌ها، نهادها و نمایندگان مجلس بتوانیم دریک بازه چهارساله کمبودهای استان را رفع کرده و شاخص‌های بهداشتی و درمانی را ارتقاء دهیم.

به گزارش سپیدآنلاین، در نخستین جلسه مجمع سلامت استان تهران محمد حسین مقیمی با بیان اینکه امروز در حوزه بهداشت و درمان کارهای تخصصی شده و شاخه‌های مختلف پزشکی شکل گرفته است گفت: بر همین اساس دانشگاه‌های علوم پزشکی ایجاد شدند و فعالیت‌های گسترده ای در این حوزه آغاز شد و کارهای پژوهشی بر امراض مختلف و درمان تخصصی شد.
وی با بیان اینکه برای حل مشکلات بهداشتی و درمانی دو موضوع همکاری‌های بین بخشی و مشارکت عامه مردم بسیار مهم است تصریح کرد: همه ارگان‌ها در بخش‌های دولتی، خصوصی، تعاونی و ... باید در حوزه بهداشت و درمان کمک کنند و باید توجه کرد که بهداشت مقدمه‌ است و قبل از درمان باید به مسائل بهداشتی توجه کنیم. اگر همه دستگاه‌ها به مباحث پیشگیری و بهداشتی ورود کنند کار ما در درمان راحت تر می شود. همچنین باید مشارکت عامه مردم را در حوزه سلامت برای اهتمام کردن درمان و سلامت جلب کنیم.
مقیمی افزود:‌ مجمع سلامت شکل گرفت تا بتوان این دوموضوع مهم را در بهداشت و درمان محقق کنیم و از وزیر بهداشت برای مطرح کردن آن تشکر می‌کنیم؛ چرا که با ایجاد معاونت اجتماعی هم در وزارت بهداشت و هم در دانشگاه‌های پزشکی مقدمه کار را آغاز کردند و نظر وزیر کشور را برای ایجاد مجمع سلامت جلب کردند. بر همین اساس سند ایجاد مجمع سلامت با امضای دو وزیر برای همه استان‌ها صادر شد.
وی ادامه داد: مجمع سلامت که باید بحث همکاری‌های بین بخشی را مورد توجه قرار دهد در استان‌ها به ریاست استاندار و روسای دانشگاه‌های علوم پزشکی و در شهرستان‌ها به ریاست فرمانداران تشکیل می‌شود و زمینه همکاری بین بخشی را فراهم می‌کند.
مقیمی با بیان اینکه همه ارگان‌ها در حل مسائل نقش دارند، گفت: اگر همه ما جمع شویم و همفکری کنیم و هر سازمانی به اندازه خود به وظیفه‌اش برای حل مسائل بهداشتی ورود کند آن زمان وزارت بهداشت می‌تواند به موضوعات تخصصی و ریشه‌ای بهداشت و درمان، بیشتر رسیدگی کند.
استاندار تهران با بیان اینکه تحقیقات و پژوهش‌های زیادی در دانشگاه‌های علوم پزشکی انجام شده و به نتیجه رسیده است، گفت:‌ از آنجایی که دانشگاه‌های علوم پزشکی درگیر مسائل جانبی هستند نتوانسته‌اند نتایج این پژوهش‌ها را اجرایی کنند باید توجه کرد که کمک دستگاه‌های اجرایی مختلف در استان و شهرستان باعث می‌شود که وزارت بهداشت و دانشگاه‌های علوم پزشکی بتوانند بیشتر به وظایف تخصصی خود بپردازند. من از همه دستگاه‌ها در استان و شهرستان‌ها می خواهم که کمک کنند که بتوان مسائل بهداشت و درمانی استانمان را ارتقاء داده و شاخص‌های بهداشتی را افزایش دهیم.
وی با بیان اینکه در تهران از نظر امکانات درمانی و بهداشتی با کمبودهای جدی مواجهیم گفت:‌ به ویژه در شهرستان‌ها و روستاها کمبودهایی داریم. بنابراین وظیفه‌همه ما این است برای رفع این کمبودها تلاش کنیم و استان تهران در مجلس 35 نماینده دارد که اگر نمایندگان خیرین ونهادهای مختلف در این حیطه کمک کنند و دست به دست هم دهیم، ان‌شاالله بتوانیم در یک بازه زمانی چهار ساله کمبودها را رفع کرده و شاخص‌های بهداشتی و درمانی استان را ارتقاء داده و وضعیت بهتری داشته باشیم. ایسنا


شما منتشر کنید در


مطالب مرتبط


دیدگاه کاربران


ارسال دیدگاه


نام :    ایمیل : 

عکس خوانده نمی شود کد امنیتی :      
طراحی و اجرا توسط: هنر رسانه