جامعه پزشکی

دبیر علمی اولین همایش بین المللی پزشکی آکادمیک ایران مطرح کرد:
لزوم تمرکز بیشتر پزشکان بر فعالیت های پزشکی آکادمیک


تاریخ انتشار : 18 فروردین 1397 ساعت 21:38
0
0
e
p
+
-
اندازه متن :
دبیر علمی همایش بین المللی پزشکی آکادمیک ایران با اشاره به لزوم فعالیت بیشتر پزشکان در حوزه تحقیقات و آموزش گفت: در همه جای دنیا اکثریت پزشکان به ارائه خدمات بالینی، همچون تشخیص و درمان مشغولند و البته عده بسیار کمتری به فعالیت های آکادمیک که آموزش و تحقیق می باشد میپردازند. در کشور ما همه این مقوله ها با هم مخلوط شده و بیم آن می رود که جذابیت های مادی خدمات درمانی پزشکان دانشگاهی ما را از فعالیت آکادمیک باز دارد.

به گزارش سپیدآنلاین، مجتبی زارعی در آستانه برگزاری اولین همایش بین المللی پزشکی آکادمیک ایران اظهار داشت: این همایش در سه محور اصلی از 29 تا 31 فروردین ماه سال جاری برگزاری میشود و یک روز قبل از آن نیز برای آموزش دستیاران و فلوها در نظر گرفته شده است.
وی با اشاره به اینکه این همایش در بیمارستان فرهیختگان در منطقه حصارک تهران برگزار میشود، افزود: سه محور اصلی این همایش بیماریهای مغز و اعصاب، بیماریهای عفونی و سم شناسی و بیماریهای غدد درون ریز و متابولیسم است.
دبیر علمی همایش بین المللی پزشکی آکادمیک ایران ادامه داد: این همایش با همکاری دانشگاه آکسفورد و کمبریج انگلستان برگزار میشود و 9 نفر از برجسته ترین اساتید این دانشگاهها و برخی از اساتید برجسته دانشگاه های علوم پزشکی شهید بهشتی، مشهد، شیراز و دانشگاه آزاد تهران حضور خواهند داشت.
زارعی در ارتباط با ضرورت برگزاری این همایش عنوان کرد: در همه جای دنیا اکثریت پزشکان به ارائه خدمات بالینی، همچون تشخیص و درمان مشغولند و البته عده بسیار کمتری به فعالیت های آکادمیک که آموزش و تحقیق می باشد میپردازند. در کشور ما همه این مقوله ها با هم مخلوط شده و بیم آن می رود که جذابیت های مادی خدمات درمانی پزشکان دانشگاهی ما را از فعالیت آکادمیک باز دارد.
وی بیان داشت: افراد صاحبنظر در حوزه تحقیق و آموزش پزشکی در دنیا در این کنگره حضور خواهند داشت و حاصل چند دهه تحقیقشان را به شرکت کنندگان ارائه میدهند، هدف دیگر ما از برگزاری این کنگره تشویق جوانان نخبه به روی آوردن به فعالیت های آکادمیک پزشکی یعنی تحقیق و آموزش است. همچنین به شرکت کنندگان در این همایش گواهی شرکت از سوی دانشگاه آکسفورد ارائه میشود.
علاقمندان به شرکت در این همایش می توانند از طریق سایت www.academicmedicine.ir ثبت نام نمایند.


شما منتشر کنید در


مطالب مرتبط


دیدگاه کاربران


ارسال دیدگاه


نام :    ایمیل : 

عکس خوانده نمی شود کد امنیتی :      
طراحی و اجرا توسط: هنر رسانه