دارو و تجهیزات پزشکی

مشاور وزیر و مدیرکل تجهیزات پزشکی وزارت بهداشت:
قیمت گذاری تجهیزات پزشکی متوقف نشده است


تاریخ انتشار : 15 فروردین 1397 ساعت 15:35
0
0
e
p
+
-
اندازه متن :
مشاور وزیر و مدیرکل تجهیزات پزشکی وزارت بهداشت، شبهات ایجاد شده درخصوص توقف قیمت گذاری تجهیزات پزشکی را تکذیب کرد و گفت: قیمت گذاری تجهیزات پزشکی متوقف نشده است.

به گزارش سپیدآنلاین، رضا مسائلی در اولین جلسه کمیسیون قیمت‌گذاری تجهیزات پزشکی در نیمه دوم فروردین ۱۳۹۷ درخصوص بروز شبهات در خصوص قیمت گذاری تجهیزات و ملزومات پزشکی در روزهای گذشته گفت: بر اساس سیاست‌های کلی سلامت، جلوگیری از تقاضای القایی دارو و تجهیزات و ملزومات پزشکی از تکالیف وزارت بهداشت است.
مشاور وزیر بهداشت و مدیرکل تجهیزات پزشکی وزارت بهداشت افزود: استناد مشاور وزیر صنعت، معدن و تجارت و دبیر ستاد تنظیم بازار کشور در خصوص عدم صلاحیت وزارت بهداشت برای قیمت گذاری تجهیزات و ملزومات پزشکی به مصوبه ۹۶/۰۴/۰۶ ستاد هدفمند سازی یارانه‌ها است، لیکن بر اساس رویه حقوقی، مصوبه عام موخر ستاد هدفمندی سازی یارانه‌ها، ناسخ مصوبه خاص مقدم هیات وزیران در قیمت گذاری تجهیزات پزشکی نیست.
مشاور وزیر و مدیرکل تجهیزات پزشکی تصریح کرد: وزارت بهداشت به منظور تامین تجهیزات و ملزومات پزشکی اقداماتی را به عمل آورده که نسبت به پرداخت مطالبات تامین کنندگان دارو و تجهیزات پزشکی اقدام کند و وزیر بهداشت طی بخشنامه شماره، ۱۰۰/۱۲۰۳ مورخ 3 بهمن 96، نحوه پرداخت بدهی‌های دارو و تجهیزات را به دانشگاههای علوم پزشکی ابلاغ کرده است و علی‌رغم کمبود اعتبارات، تمامی ارکان دولت و وزارت بهداشت و بیمه‌ها در تلاش‌اند تا پرداخت مطالبات تامین کنندگان دارو و تجهیزات پزشکی انجام گیرد و گزارشات پرداخت مطالبات مذکور از سوی مسئولین بیمه و دانشگاه‌ها اطلاع رسانی شده است.
مسائلی ادامه داد: در بحث قیمت گذاری، تاثیر نرخ ارز بر قیمت‌ها مورد توجه قرار گرفته است که در کمیسیون قیمت گذاری تجهیزات پزشکی طرح، مصوب و اعمال می شود، همچنین در بعضی از ملزومات پزشکی که قیمتها نسبت به قیمت منطقه ای و بین‌المللی بالاتر است، بررسی‌ها بر اساس روال و فرمول‌های کارشناسی که اطلاع رسانی شده است، در دستورکار کمیسیون قیمت‌گذاری قرار گرفته است.
مشاور وزیر و مدیرکل تجهیزات پزشکی در پایان خاطرنشان کرد: نظر دبیر ستاد تنظیم بازار کشور در خصوص قیمت‌گذاری تجهیزات پزشکی به منظور اظهارنظر به معاونت حقوقی ریاست جمهوری ارسال شده است. وبدا


شما منتشر کنید در


مطالب مرتبط


دیدگاه کاربران


ارسال دیدگاه


نام :    ایمیل : 

عکس خوانده نمی شود کد امنیتی :      
طراحی و اجرا توسط: هنر رسانه