نظام سلامت

معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت:
مسئولان به محققان کشور اعتماد کنند


تاریخ انتشار : 13 اسفند 1396 ساعت 13:09
0
0
e
p
+
-
اندازه متن :
معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت گفت: مسئولان برای حل مشکلات کشور باید به محققان کشور اعتماد کنند.

به گزارش سپیدآنلاین، رضا ملک زاده در مراسم رونمایی از داروی سووداک اظهار داشت: از نظر سازمان بهداشت جهانی پژوهش یک امر لوکس محسوب نمی‌شود ولی با استفاده از این مقوله بسیاری از مشکلات و به خصوص مشکلات حوزه سلامت را می‌توان با پژوهش حل کرد.
وی افزود: ما یک کمیته اخلاق پزشکی را تشکیل داده ایم و در مجامع بین‌المللی آن را به ثبت رساندیم.
ملک زاده ادامه داد: سرطان‌های گوارش بسیار شایع است؛ ما باید مطالعات خوب و مقالات مختلفی به خصوص در زمینه ژنتیک انجام دهیم و دانش جدیدی را تولید کنیم.
وی با اشاره به اینکه سیگار و مواد غذایی ناسالم سبب بروز انواع سرطان می‌شود، عنوان کرد: ما روش های جدیدی را به دنیا ارائه دادیم و این تجربه را به دیگر نقاط کشور و در 20 دانشگاه ایران منتقل کرده ایم؛ در این مطالعه بیش از 200 هزار نفر شرکت کرده اند.
معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت گفت: ما در مراکز کبد بر روی هپاتیت B و C مطالعه می‌کنیم؛ خوشبختانه به دستاوردهای خوبی دست یافتیم.
وی عنوان کرد: در حال حاضر ما دیتا بیس بزرگی در خصوص بیماری اشالوزی داریم و امروزه بیش از 25 کار علمی بزرگ را انجام داده ایم.
ملک زاده با اشاره به اینکه ما یک یارانه برای بیماران سیلیاکی در مجلس گرفته و بیشتر از 1000 مقاله چاپ و تحقیق داشته‌ایم، افزود: ما بیش از 30 مقاله در مجله‌های معتبر به چاپ رساندیم و از مراکز خارجی بودجه خوبی برای تحقیقات دریافت کرده‌ایم.
وی با اشاره به اینکه نیروی انسانی محصولات ارزشمند محسوب می‌شود و همه آنها نقش محوری دارند، تاکید کرد: ما در پنج کار مشترک با 50 دانشگاه برتر دنیا همکاری داشته‌ایم و با 10 موسسه برجسته همکاری‌های مشترکی داریم.
ملک زاده عنوان کرد: ما از مراکز مختلف دنیا در شرایط تحریم بودجه گرفته ایم؛ هم‌چنین زیر ساخت هایی داریم که تا 30 سال آینده از ان می توانیم به خوبی استفاده کنیم.
معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت گفت: فضای کم ، بودجه نا کافی از جمله مشکلات است ولی ما تیمی همدل و علاقه مند هستیم و با دنیا و داخل کشور همکاری خوبی داریم.
وی با اشاره به اینکه مسئولان باید به ما و جوانان کشور اعتماد کنند تا کارها به نحو بهتری انجام شود، اظهار کرد: ما در شهر گنبد کاووس یک مرکز نگهداری بیماران سرطانی راه‌اندازی کردیم و در هر مرکز سعی در ایجاد اشتغال کرده ایم. فارس


شما منتشر کنید در


مطالب مرتبط


دیدگاه کاربران


ارسال دیدگاه


نام :    ایمیل : 

عکس خوانده نمی شود کد امنیتی :      
طراحی و اجرا توسط: هنر رسانه