نظام سلامت

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس مطرح کرد
پشت پرده نبود پرستاران در نسخه پزشک خانواده چیست؟


تاریخ انتشار : 11 اسفند 1396 ساعت 20:18
0
0
e
p
+
-
اندازه متن :
عضو کمیسیون بهداشت مجلس از نادیده‌گرفتن جایگاه پرستاران در نسخه هجدهم پزشک خانواده به عنوان اشتباهی سهوی یاد کرد که علل آن از سوی این کمیسیون پیگیری خواهد شد.

به گزارش سپیدآنلاین، همایون هاشمی در واکنش به انتقاد شدید شورای عالی نظام پرستاری کشور از دیده نشدن مراقبت‌های پرستاری در نسخه هجدهم پزشک خانواده گفت: اگر در نسخه پزشک خانواده مراقبت‌های پرستاری مورد غفلت واقع شده باشد قطعا اشتباه عظیمی رخ داده است، چرا که در روند ارائه خدمات پزشکی بعد از دستور پزشک تا پایان اجرای آن، اقدامات پرستاران از جایگاه ویژه‌ای برخوردار است.
نماینده مردم میاندوآب، شاهین دژ و تکاب در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: اگر در حوزه درمان و مداخلات پزشکی به‌خصوص در بخش ادمین و بستری پرستاران حضور نداشته نباشند قطعا خدمات پزشکی ابتر باقی می‌ماند، چرا که در این بخش عمده اقدامات حیاتی توسط پرستاران صورت می‌گیرد.
وی تصریح کرد: بی‌تردید نادیده گرفتن مراقبت‌های پرستاری در نسخه جدید پزشک خانواده اشتباهی سهوی بوده است، چرا که همه پزشکان بر جایگاه رفیع پرستاران و خدمات آنها اذعان می‌کنند.
این نماینده مردم در مجلس دهم، افزود: در حوزه سلامت بعد از خدمات پزشکی این مراقبت‌های پرستاری بوده که می‌تواند نجات‌بخش بیماران باشد، چرا که آنها وظایف تخصصی و ویژه‌ای را در مراکز درمانی برعهده دارند.
عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، تاکید کرد: اگر جایگاه مراقبت‌های پرستاری در نسخه هجدهم پزشک خانواده دیده نشده باشد قطعا بررسی علل آن را در دستورکار کمیسیون قرار داده و به طور جدی پیگیری خواهیم کرد. ایسنا


شما منتشر کنید در


مطالب مرتبط


دیدگاه کاربران


ارسال دیدگاه


نام :    ایمیل : 

عکس خوانده نمی شود کد امنیتی :      
طراحی و اجرا توسط: هنر رسانه