نظام سلامت

سخنگوی کمیسیون بهداشت و درمان مجلس مطرح کرد
دولت چند درصد از بدهی به تامین اجتماعی را پرداخت کرده است؟


تاریخ انتشار : 11 اسفند 1396 ساعت 19:53
0
0
e
p
+
-
اندازه متن :
سخنگوی کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، نسبت به خسارت های احتماالی ناشی از بی توجهی به بدهی بیمه ها به حوزه سلامت هشدار داد.

به گزارش سپیدآنلاین، احمد همتی در خصوص نامه رییس مجمع عمومی سازمان نظام پزشکی به روسای سازمان های بیمه گر مبنی بر تعیین تکلیف بدهی بیمه ها به حوزه سلامت، گفت: به لحاظ بودجه ای برای حوزه سلامت در طی چند سال گذشته مشکلاتی به وجود آمده است، متاسفانه دولت به تعهدات مصوب و قانونی خود درباره یک درصد ارزش افزوده و 10 درصد هدفمندی یارانه ها عمل نکرده است؛ ضمن اینکه بدهی خود به سازمان تامین اجتماعی را هم پرداخت نکرده است.
نماینده مردم سمنان درمجلس شورای اسلامی با اشاره به تاکید برنامه ششم توسعه به پرداخت بدهی دولت به تامین اجتماعی طی مدت 5 سال افزود: متاسفانه دولت از ابتدای سال اول برنامه ششم تاکنون ریالی از بدهی های خود را پرداخت نکرده است، همچنین دربرخی حوزه ها هزینه ها به دلیل بی توجهی به مصوباتی درطرح تحول سلامت مانند پرونده الکترونیک سلامت، پزشک خانواده، گایدلاین ها و سیستم ارجاع هزینه ها افزایش پیدا کرده است.
وی با بیان اینکه درحال حاضر طلب پزشکان، پیراپزشکان و کارخانه های داروسازی و تجهیزات پزشکی بسیار طولانی شده است، تصریح کرد: تاخیر درروند پرداخت بدهی ها، خسارت های جدی و جبران ناپذیری را به حوزه تولید دربخش دارویی و ارائه خدمات درمانی به بیماران وارد کرده است، البته در بودجه 97 مصوبات حوزه سلامت درپرداخت بدهی های بیمه به بخش بهداشت و درمان موثر است؛ امیدواریم دولت منابع را به شکلی مدیریت کند که اجرای تعهدات درسال آینده قابل قبول تر باشد.
سخنگوی کمیسیون بهداشت ودرمان مجلس، با تاکید براینکه دولت طبق بودجه 97 باید بخشی از تملک دارایی ها را جایگزین بدهی ها به تامین اجتماعی کند، گفت: اگر این بخش هم به درستی مدیریت شود، میزان بدهی های این سازمان به حوزه سلامت به نصف کاهش پیدا می کند. خانه ملت


شما منتشر کنید در


مطالب مرتبط


دیدگاه کاربران


ارسال دیدگاه


نام :    ایمیل : 

عکس خوانده نمی شود کد امنیتی :      
طراحی و اجرا توسط: هنر رسانه