تیتر ۱ / نظام سلامت / بیمه

وزیر بهداشت
به جای ادغام سازمان های بیمه گر نیاز به سیاستگذاری واحد داریم


تاریخ انتشار : 10 اسفند 1396 ساعت 21:45
0
0
e
p
+
-
اندازه متن :
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: بیمه تامین اجتماعی باید بتواند رفاه کارگران و اقشار ضعیف جامعه را تامین کند.

به گزارش سپیدآنلاین، سید حسن هاشمی با تاکید بر اینکه وزارت بهداشت هیچگاه به دنبال انتقال سازمان تامین اجتماعی به وزارت بهداشت نبوده و نیست، گفت: مجموعه تحت مدیریت ما به قدر کافی، گسترده است اما بجای ادغام سازمان های بیمه گر نیاز داریم که سیاستگذاری ها در این حوزه، واحد باشد.
وزیر بهداشت تصریح کرد: اینکه مدیریت تامین اجتماعی در کدام دستگاه باشد، اهمیت چندانی ندارد بلکه هماهنگی آن با نظام سلامت مهم است و بیمه سلامت علیرغم اینکه به وزارت بهداشت منتقل شده، به عنوان یک سازمان مستقل عمل می کند و باید مدعی و مطالبه گر از وزارت بهداشت باشد.
هاشمی افزود: فروشنده و خریدار خدمات باید متفاوت عمل کنند و بیمه ها باید متناسب با درآمد خود، منافع سازمان بیمه گر و بیمه شده را در نظر بگیرند بنابراین از روز اول، تاکید داشتیم که در حوزه بیمه ها باید سیاستگذاری یکپارچه وجود داشته باشد اما در حال حاضر، بیمه ها پراکنده هستند و رفتارهای متفاوت و گاهی متناقضی دارند و مردم از این بابت، عصبانی و شاکی هستند.
وزیر بهداشت یادآور شد: تامین اجتماعی باید به همان قانون اولیه زمان تاسیس خود باز گردد، از بنگاه داری دست برداشته و محرومین جامعه تحت پوشش خود را شناسایی و از آنها حمایت کند و به معنای واقعی، حامی کارگران و بازنشستگان باشد. وبدا


شما منتشر کنید در


مطالب مرتبط


دیدگاه کاربران


ارسال دیدگاه


نام :    ایمیل : 

عکس خوانده نمی شود کد امنیتی :      
طراحی و اجرا توسط: هنر رسانه