جامعه پزشکی

نمایش و حراج آثار هنری موسسه تاریخ و تمدن شرق در حمایت از کودکان زنجیره امید

تاریخ انتشار : 02 اسفند 1396 ساعت 17:06
0
0
e
p
+
-
اندازه متن :
مدیر عامل موسسه خیریه بین‌المللی زنجیره امید از برگزاری برنامه نمایش و حراج آثار هنری موسسه تاریخ و تمدن شرق در حمایت گسترده از کودکان زنجیره امید خبر داد.

به گزارش سپیدآنلاین، مریم مرعشی با بیان این‌که این برنامه به همت موسسه پژوهشی و موزه تاریخ و تمدن شرق برگزار می‌شود، از افتتاح نمایشگاه آثار هنری این موسسه در حمایت از کودکان زنجیره خبر داد و گفت: «توسط دکتر محمد تقی هاشمیان، مدیر این موسسه آثار هنری بسیار ارزشمندی که طی سی سال جمع‌آوری شده است، در حمایت از کودکان زنجیره امید، به حراج گذاشته شده است.»
او با تاکید بر این که همه‌ی این آثار دارای سند است و اصالت‌سنجی شده است، اظهار کرد: «بیش از چهل درصد از عواید فروش این آثار به مصرف کودکان زنجیره خواهد رسید.»
مرعشی این حراج آثار هنری را سومین برنامه مشابه زنجیره در سال‌های گذشته دانست و گفت: «البته اولین بار است که با این موسسه در این زمینه همکاری می‌کنیم و آثاری چنین ارزشمند در حراجی‌های مربوط به زنجیره به نمایش درآمده است. آثار بسیار مهمی مانند بزرگترین قرآن مطلای جهان و همچنین کوچکترین قرآن در این مجموعه وجود دارند. تابلوی پرتره‌ای از کمال‌الملک که شاگردش آن را کشیده است‌ و تابلوی عاشورای آقای مدبر با حدود سیصد چهره جذاب از عاشورا نمونه‌هایی از آثار فراوان و بسیار ارزشمند دیگری است که در این نمایشگاه عرضه شده است.
این آثار از دوم لغایت چهارم بهمن‌ماه در سالن زمرد هتل هما واقع در میدان ونک، خیابان شهید خدامی به نمایش در می‌آیند. روز جمعه 4 اسفند ماه نیز از ساعت 16 الی 21 شاهد حراج آثار عرضه شده در این نمایشگاه خواهیم بود.
گفتنی است موسسه بین‌المللی زنجیره امید از سال ۱۳۸۶ در زمینه درمان کودکان محروم و نیازمند در رشته‌های ارتوپدی، قلبی و ترمیمی فعالیت می‌کند. این موسسه با الهام از موسسه‌ای به همین نام در فرانسه در ایران نیز شکل گرفته است که با همکاری جمعی از پزشکان فوق تخصص اطفال در رشته‌های ارتوپدی، قلب و ترمیمی دانشگاه علوم پزشکی تهران در تعامل با متخصصان فرانسوی در این حوزه‌ها به درمان کودکان می‌پردازد.


شما منتشر کنید در


مطالب مرتبط


دیدگاه کاربران


ارسال دیدگاه


نام :    ایمیل : 

عکس خوانده نمی شود کد امنیتی :      
طراحی و اجرا توسط: هنر رسانه