تازه‌های پزشکی

تاثیر واکسیناسیون در کاهش هزینه‌های درمانی

تاریخ انتشار : 17 بهمن 1396 ساعت 14:24
0
0
e
p
+
-
اندازه متن :
بررسی متخصصان آمریکایی نشان می‌دهد واکسیناسیون علاوه بر نجات جان انسان‌ها مانع از گرفتار شدن میلیون‌ها نفر در فقر می‌شود.

به گزارش سپیدآنلاین، نتایج مطالعه انجام شده در آمریکا حاکی از آن است که تا سال ۲۰۳۰ واکسیناسیون نه تنها جان میلیون‌ها انسان را در سراسر جهان حفظ می‌کند بلکه از گرفتار شدن ۲۴ میلیون نفر از مردم فقیرترین کشوهای جهان در بحران فقر پیشگیری می‌نماید.
در این بررسی تاثیرات اقتصادی و سلامت واکسیناسیون برای ۱۰ بیماری در ۴۱ کشور در حال توسعه مورد مطالعه قرار گرفت. برآورد شده در فاصله سال ۲۰۱۶ تا ۲۰۳۰ واکسیناسیون از ۳۶ میلیون مرگ جلوگیری می‌کند.
هر ساله هزینه‌های خدمات سلامتی و مراقبتی حدود ۱۵۰ میلیون نفر را گرفتار فقر می‌کند. واکسیناسیون تنها جان بشر را نجات نمی‌دهد بلکه تاثیر اقتصادی چشمگیری بر خانواده‌ها و جوامع دارد. آمارها نشان می‌دهد واکسیناسیون تاثیرات قابل توجهی بر کاهش موارد گرفتار شدن در معضل فقر بر اثر هپاتیت B داشته و به جلوگیری از فقر پزشکی در ۱۴ میلیون انسان کمک می‌کند.
به گزارش خبرگزاری شینهوا، کارشناسان معتقدند انجام واکسیناسیون در فقیرترین مناطق جهان در کاهش موارد مرگ و میر و نیز کاهش شمار افرادی که به دلیل هزینه‌های درمانی گرفتار فقر می‌شوند بیشترین تاثیر را دارد. ایسنا


شما منتشر کنید در


مطالب مرتبط


دیدگاه کاربران


ارسال دیدگاه


نام :    ایمیل : 

عکس خوانده نمی شود کد امنیتی :      
طراحی و اجرا توسط: هنر رسانه