دارو و تجهیزات پزشکی

رییس سازمان غذا و دارو در جمع اعضای سندیکای تولیدکنندگان داروهای انسانی:
سیاست محوری و اولویت سازمان غذا و دارو، حمایت از تولید داخل و نظام دارویی ژنریک است


تاریخ انتشار : 26 دی 1396 ساعت 09:36
0
0
e
p
+
-
اندازه متن :
رییس سازمان غذا و دارو در جمع اعضای سندیکای تولیدکنندگان داروهای انسانی گفت: سیاست محوری و اولویت سازمان غذا و دارو، حمایت از تولید داخل و نظام دارویی ژنریک است.

ه گزارش سپیدآنلاین، غلامرضا اصغری در دومین نشست هم اندیشی اعضای سندیکای تولیدکنندگان داروهای انسانی ایران با تاکید بر جایگاه و نقش سازنده سندیکاها و انجمن های صنفی در سیاستگذاری و تصمیم سازی ها و با برشمردن مشکلات فراروی صنعت داروسازی، گفت: سندیکاها بازوی اصلی سازمان غذا و دارو در دوره جدید خواهند بود و با همفکری، هم اندیشی و هم افزایی میان سندیکاها و دولت و بطور اخص سازمان غذا و دارو، راهی کم خطاتر و پربارتر در پیش رو خواهیم داشت.
وی در ادامه با اشاره به اسناد بالادستی حوزه سلامت افزود: چشم انداز و سیاستهای کلی سلامت و اقتصاد مقاومتی ابلاغی از سوی مقام معظم رهبری، متوجه حمایت از تولید ملی و نیز برقراری نظام دارویی ژنریک است و بر این اساس، سیاست محوری و راهبرد سازمان غذا و دارو در همه حوزه های ماموریتی و به طور اخص در حوزه دارو بر این مبنا شکل گرفته و خواهد گرفت و همه سیاست ها و تصمیم سازی ها باید در این راستا و بر این قاعده باشد.
رییس سازمان غذا و دارو خاطر نشان کرد: برخی از مشکلات صنعت داروسازی جزیی از معضلات عام حوزه صنعت کشور است و برخی از آن خاص صنعت داروسازی است، لکن در کنار هم می توان بر بسیاری از دشواری های موجود غلبه کرد و در این زمینه نه باید و نه می توان صرفا با اکتفا به توان حاکمیت و دولت حرکت کرد، حرکت کم خطا و پرتوان در مسیر صحیح، مستلزم اراده جمعی و مشارکت همه جوانب امر است و در این راه، سازمان غذا و دارو آماده شنیدن و پذیرش هر نوع همفکری و همیاری است .
وی در پایان اظهار امیدواری کرد، در این مسیر و با انعکاس مستمر نظرات، انتقادات و پیشنهادات صاحبان فرآیند، شاهد ثبات بیشتر در تصمیم سازی ها و سیاستگذاریهای حوزه دارو باشیم.
گفتنی است، این نشست بعنوان دومین نشست هم اندیشی صاحبان صنایع و اعضای سندیکای تولیدکنندگان داروهای انسانی ایران به میزبانی ششمین دوره هیات مدیره این سندیکا، عصر روز گذشته، در سالن اجتماعات صنایع کارخانجات داروپخش با حضور رییس سازمان غذا و دارو، مدیر کل و قائم مقام مدیر کل دارو و مواد تحت کنترل و سخنگوی این سازمان برگزار شد. وب‌دا


شما منتشر کنید در


مطالب مرتبط


دیدگاه کاربران


ارسال دیدگاه


نام :    ایمیل : 

عکس خوانده نمی شود کد امنیتی :      
طراحی و اجرا توسط: هنر رسانه