تیتر ۱ / نظام سلامت

محمدرضا ظفرقندی، دبیرکل انجمن اسلامی جامعه پزشکی کشور
کسانی که سال 89 با پیشنهاد اساتید پزشکی برای بررسی روانی مدیران دولت مخالفت کردند، امروز خودشان پیشنهاددهنده آن هستند


تاریخ انتشار : 08 دی 1396 ساعت 13:44
0
0
e
p
+
-
اندازه متن :
دبیرکل انجمن اسلامی جامعه پزشکی کشور ضمن یادآوری نامه درخواست 120 نفر از اساتید رشته های مختلف پزشکی در سال 89 برای بررسی روانی مقامات دولت وقت، این کار را ضرورتی برای بررسی افرادی دانست که قرار است در مشاغل مهم کشور به کار گرفته شوند.

محمدرضا ظفرقندی در گفتگویی که در حاشیه برگزاری بیست و پنجمین مجمع عمومی انجمن اسلامی جامعه پزشکی کشور با خبرنگار سپید انجام داد، گفت: در جریان امتحانات بورد پزشکی تخصصی کشور در سال 89، اساتید گروه های مختلف پزشکی اعم از رشته های داخلی، روانپزشکی، جراحی و همه دیگر رشته ها با یکدیگر به این نتیجه رسیدند که با توجه به مشکلاتی که در جریان انتخابات سال قبل از آن (88) به وجود آمد و آن رفتارهایی که از آن فرد به خصوص در آن زمان سر زد، نامه ای توسط همه اساتید پزشکی خطاب به مسئولین طراز اول کشور نوشته و امضا شود و این کار انجام و نامه ای با 120 امضا خطاب به مسئولین نوشته شد.
وی درخصوص محتوای این نامه اظهار داشت: محتوا و خلاصه آن نامه این بود که برای کسی که قرار است منصب مهمی همچون ریاست جمهوری را تصدی کند و کار به این بزرگی بر عهده او گذاشته شود، لازم است که رفتار، روان و منش اخلاقی و روانی او مورد ارزیابی قرار گیرد.
در آن زمان مشکلاتی بروز کرده بود که همه به این نتیجه رسیدند که به لحاظ پزشکی این رفتارها عادی نبوده و زیر سوال است.
دبیرکل انجمن اسلامی جامعه پزشکی کشور تصریح کرد: طبیعتا آن زمان به این نامه توجهی نشد و حتی نویسندگان و امضاکنندگان آن با واکنش منفی و تهدیداتی مواجه شدند و بعضی از افراد به واسطه امضاء همان نامه، از بورد حذف شدند.
وی اضافه کرد: بعد از گذشت 8 سال بسیاری از افرادی که آن روز از آن رفتار و منش دفاع میکردند، امروز به این نتیجه رسیده اند که کار درستی انجام نداده اند و حتی پیشنهاداتی از جانب خود آنها و حتی سخنگوی قوه قضاییه مطرح میشود که این افراد باید برای ارزیابی پزشکی به پزشکی قانونی معرفی شوند. هرچند که به اعتقاد من، این دیگر بعد از آب و آبروی ریخته است و پس از بی تدبیریهایی است که مملکت از آن صدمات آسیبهای زیادی دیده است.
ظفرقندی در پایان گفت: درمجموع به نظر میرسد که این کار (آزمایشهای پزشکی و روانی) در بررسی افراد برای تصدی مشاغل و مناصب مهم کشور، ضروری است.


شما منتشر کنید در


مطالب مرتبط


دیدگاه کاربران


ارسال دیدگاه


نام :    ایمیل : 

عکس خوانده نمی شود کد امنیتی :      
طراحی و اجرا توسط: هنر رسانه