نظام سلامت

معاون اول رئیس جمهور در مجمع عمومی انجمن اسلامی جامعه پزشکی کشور
باید از نظرات پزشکان در اداره کشور استفاده شود


تاریخ انتشار : 08 دی 1396 ساعت 11:31
0
0
e
p
+
-
اندازه متن :
معاون اول رئیس جمهور دلیل ترغیب خود به حضور در بیست و پنجمین مجمع عمومی جامعه پزشکی کشور را شوق زیارت پزشکان و اعضای این تشکل عنوان کرد و گفت: با حضور پزشکان شایسته ای که در این مجموعه وجود دارد باید از نظرات این گروه در اداره امور کشور استفاده شود.

به گزارش خبرنگار سپید، اسحاق جهانگیری اظهار داشت: نهادهای مدنی به ویژه جامعه پزشکی از پایه های دموکراسی در هرجامعه ای هستند و باید از این نهادها حمایت جدی شود.
جهانگیری با یادآوری حمایت جامعه پزشکی در انتخابات سالهای 92 و 96 از گفتمان اعتدال، دولت را مدیون آنان دانست و گفت: البته همراهی با دولت به مفهوم نقد نکردن دولت نیست.
معاون اول رئیس جمهور آزادی و عدالت را از پیش شرطهای رسیدن به توسعه و پیشرفت دانست و تاکید کرد: احزاب و نهادهای مدنی باید بعنوان فرصت تلقی شوند نه تهدید و این به مصلحت دولت و نظام است.
وی گفت: امروز جامعه در همه مشکلات اعم از اقتصادی و سیاسی و منطقه باید به یک تفاهم ملی برسد.
اسحاق جهانگیری در بخش دیگری از سخنان خود "نقد" را از فحاشی و تخریب تفکیک کرد و گفت: تخریب در همه برهه ها وجود داشته است. ولی مهم، امید اجتماعی و سرمایه اجتماعی است و همه باید برای رسیدن به امید برای آینده این مردم تلاش کنیم.
وی بر ضرورت توجه به نقش احزاب و گروه ها و نقش سیاست و روابط بین الملل در بهبود اوضاع داخلی کشور تاکید کرد و گفت: هیچ کشوری نمیتواند با کشیدن دیوار به دور خود به پیشرفت برسد.
معاون اول رئیس جمهور در بخش دیگری از سخنانش خاطرنشان کرد: دولت موضوع هسته ای را بخوبی حل کرد، در بحث اقتصاد عملکرد خوبی داشتیم و همه شاخصها درحال رشد هستند.
وی افزود: برخی اتفاقات در کشور درحال وقوع است که بهانه مسایل اقتصادی دارد و ما مطمئن هستیم دود این حرکت ها به چشم خود این افراد خواهد رفت.
جهانگیری با بیان اینکه در بحث مسائل سلامت به توفیقاتی رسیده ایم و شاهر رضایت عمومی در این بخش هستیم، اظهار داشت: البته طرح تحول سلامت ایراداتی دارد که باید اصلاح شود.
وی تصریح کرد: ما در بخش مشکلات مالی طرح تحول اقداماتی را انجام خواهیم داد و امیدواریم مشکلات اقتصادی پزشکان و بخش دارو و همه مسائل حل شود.


شما منتشر کنید در


مطالب مرتبط


دیدگاه کاربران


ارسال دیدگاه


نام :    ایمیل : 

عکس خوانده نمی شود کد امنیتی :      
طراحی و اجرا توسط: هنر رسانه