دارو و تجهیزات پزشکی

در باب داروهای طبیعی سرفه در ایران
داروهای ضدسرفه بیشترین داروهای طبیعی در ایران هستند


تاریخ انتشار : 28 آذر 1396 ساعت 17:14
0
0
e
p
+
-
اندازه متن :

مدیرکل فرآورده های طبیعی، سنتی و مکمل سازمان غذا و دارو گفت: اکنون بیشترین داروی طبیعی موجود در بازار، داروهای ضد سرفه و گوارشی است بنابراین لازم است که براساس نیازهای جامعه، کارخانه ها را هدایت کنیم.


به گزارش سپید آنلاین به نقل از ایرنا، ، مهناز خانوی افزود: مجوزهای صادر شده از اداره فرآورده های طبیعی در سال جاری به دو هزار مجوز رسیده که در راستای گسترش فرآورده های طبیعی و سنتی در کشور بوده است.
وی ادامه داد: یکی از اهداف مهم سازمان غذا و دارو، سیاست گذاری در مورد بیماری ها و داروهای مورد نیاز آن در حوزه داروهای طبیعی، سنتی و مکمل است تا تولیدها براساس نیاز باشد..
گفتنی است، گیاهان، حیوانات، مواد معدنی یا قسمتی از آنها و فرآورده های حاصل از آنها به صورت خام یا فرآیندی درصورتیکه برای پیشگیری، درمان، سلامتی جسم و روان و یا تاثیر بر اعمال فیزیولوژیک بدن به کار روند، فرآورده طبیعی تلقی می شوند.
یادآورمی شود، گاهی سرفه علامت یک بیماری است، بنابراین در برخورد با سرفه‌های مزمن و طولانی حتما بایدبه پزشک مراجعه و علت آن را پیدا و درمان کرد.
بسیاری از افراد ترجیح می‌دهند به جای مصرف داروهای شیمیایی برای درمان سرفه، از داروهای گیاهی یا طبیعی استفاده کنند اما باید به این نکته توجه داشت که داروهای گیاهی و طبیعی را نمی توان بدون تجویز پزشک به صورت خودسرانه ، مصرف کرد.


شما منتشر کنید در


مطالب مرتبط


دیدگاه کاربران


ارسال دیدگاه


نام :    ایمیل : 

عکس خوانده نمی شود کد امنیتی :      
طراحی و اجرا توسط: هنر رسانه