---

رئیس اتحادیه پیشکسوتان خانه کارگر
دولت قادر به پرداخت تعهدات بیمه ای نیست


تاریخ انتشار : 28 آذر 1396 ساعت 16:28
0
0
e
p
+
-
اندازه متن :

رئیس اتحادیه پیشکسوتان خانه کارگر گفت: دولت در پرداخت ها، تعهدات بیمه ای زیادی را بر عهده گرفته است که قادر به انجام آن نیست؛ به عبارتی به نظر می رسد دولت فقرا را روی سفره فقرا دعوت کرده است.


به گزارش سپیدآنلاین به نقل از ایرنا،«حسن صادقی» روز سه شنبه در نشست خبری با استناد به گزارش مرکز پژوهش های مجلس در خصوص صندوق های بازنشستگی، افزود: معافیت بیمه ای کارگاههای زیر 5نفر، برعهده گرفتن حق بیمه دوران سربازی، بازنشستگی زودهنگام کارگران کارخانه هایی که با بحران اقتصادی مواجه اند،پرداخت سه درصد بیمه کارفرمایی برای برخی از مشاغل و موارد متعدد دیگر(بیمه قالیبافن،خادمین مساجد و...) باعث شده که سفره تامین اجتماعی برای بازنشستگان کوچکتر شود.
صادقی گفت: طی سال های 83 تا 95 معادل 208هزار و 505 نفر بازنشسته پیش از موعد به صندوق بازنشستگی تامین اجتماعی اضافه شده است.
وی اظهار داشت: همچنین یکی دیگر از مصوبات برای افرادی بود که یکسال بیمه پرداخت کرده اند که می توانند 9سال دیگر را بخرند و از 10 روز حقوق مستمری برخوردار شوند.
رئیس اتحادیه پیشکسوتان خانه کارگر، میزان حقوق بازنشستگان را در سال 1390 برابر با سه هزار و 100 میلیارد تومان ذکر کرد.
وی با اشاره به بدهی دولت به صندوق تامین اجتماعی گفت: بدهی دولت به صندوق تامین اجتماعی در سال 80 برابر با 2هزار 450میلیارد تومان بود که در سال 87 به 12هزار و 396 میلیارد تومان رسید.
وی معتقد است: روندی که در صندوق تامین اجتماعی وجود دارد فقط خاص یک دولت نیست بلکه همواره دولت ها بر اساس تعهد عمل نمی کنند.
وی با اشاره به صحبت های اخیر رئیس مجلس بیان داشت: رئیس مجلس شورای اسلامی بتازگی اظهار داشته که بخشی از بدهی دولت به صندوق (حدود 60هزار میلیارد تومان) در سال 97 پرداخت شود که اگر چنین اتفاقی بیفتد کمک بزرگی به صندوق می شود.
صادقی با اشاره به راهکارهایی برای بهبود وضعیت صندوق تامین اجتماعی اظهار داشت: صندوق تامین اجتماعی نیاز مبرم به اصلاح ساختارها، جلوگیری از تصویب قانون برای بازنشستگی بیش از موعد، لغو تدریجی معافیت های بیمه ای ،برقراری سه جانبه گرایی ،اصلاح در مدیریت و کارکرد سازمان،پرهیز دولت از دخالت در امور صندوق ها، کاهش هزینه های اجرایی ،تعیین تکلیف بخش درمان و ارائه گزارش هر 6ماه یکبار از وضعیت صندوق ها دارد.
وی در پایان پیشنهاد کرد: هیات امنای صندوق تامین اجتماعی باید به غیر از 5نفر نمایندگان دولت،2نفر کارگری،2نفر کارفرمایی و 2 نفر از بازنشستگان صندوق حضور داشته باشند.


شما منتشر کنید در


مطالب مرتبط


دیدگاه کاربران


ارسال دیدگاه


نام :    ایمیل : 

عکس خوانده نمی شود کد امنیتی :      
طراحی و اجرا توسط: هنر رسانه