دارو و تجهیزات پزشکی

گفته‌های حسن هاشمی‌درباره‌ دارو
اختلال در چرخه تامین دارو


تاریخ انتشار : 26 آذر 1396 ساعت 13:45
0
0
e
p
+
-
اندازه متن :
«دارو به دلیل نقدینگی دچار مشکل است»؛ این جمله آخرین اظهار نظر حسن هاشمی، وزیربهداشت درباره وضعیت فعلی حوزه دارویی کشور است.

سپیدآنلاین به نقل از ایسنا، حوزه‌ای که به گفته مسئولان این وزارتخانه در چهار سال گذشته شاهد اقدامات مثبتی بوده، اما فعلا کمبود منابع این حوزه را درگیر کرده است. تیرماه امسال حسام الدین شریف نیا – عضوهیئت مدیره انجمن داروسازان- اعلام کرد: به دلیل نبود منابع پایدار برای ما بار هزینه‌های طرح بر روی دارو وارد شده‌ است. بنابراین اگر قیمت‌گذاری اصلاح نشود، بعید نیست که شرکت‌های تولید دارو ورشکسته شوند.

وی مهرماه امسال نیز تاکید کرد که در حال حاضر شرکت‌های پخش توانایی تامین داروی داروخانه‌ها را چه در بخش خصوصی و چه در بخش دولتی ندارند؛ زیرا ماه‌هاست که این شرکت‌ها پول خود را از داروخانه‌ها دریافت نکرده‌اند و به همین دلیل مطالبات شرکت‌های واردات دارو و شرکت‌های تولیدی هم داده نشده و کل زنجیره تامین دارو به شدت مختل شده‌است؛ تا جایی که اکنون شاهد هستیم بسیاری از داروها به سختی تامین می‌شوند و شرکت‌های تولیدکننده به دلیل ضرر مالی، تولید بسیاری از داروهایشان را متوقف کرده‌اند. حتی شرکت‌های تولیدی دارو، به دلیل مشکلات‌شان در تامین منابع مالی، نمی‌توانند مواد اولیه و ملزومات لازم را برای تولید دارویشان خریداری کنند.


شما منتشر کنید در


مطالب مرتبط


دیدگاه کاربران


ارسال دیدگاه


نام :    ایمیل : 

عکس خوانده نمی شود کد امنیتی :      
طراحی و اجرا توسط: هنر رسانه