جامعه پزشکی

تلفیقی از ترزیق مشترک و روابط جنسی ناسالم
موج چهارم ایدز


تاریخ انتشار : 17 آذر 1396 ساعت 11:41
0
0
e
p
+
-
اندازه متن :
سرپرست مرکز بهداشت شهرستان زنجان گفت: موج چهارم ایدز تلفیقی از ترزیق مشترک و روابط جنسی ناسالم است و این هشداری برای جامعه به شمار می‌آید.

به گزارش سپیدآنلاین، محمود حریری با اشاره به هفته اطلاع‌رسانی در خصوص ایدز گفت: ۱۳ تا ۱۹ آذر هفته جهانی ایدز با شعار سلامتی حقی برای همه، با اطلاع‌رسانی، پیشگیری، تشخیص زودهنگام، درمان و حمایت از مبتلایان به ایدز نام‌گذاری شده است.
وی با اشاره به اینکه بالغ بر ۳۳ هزار نفر مبتلا به ایدز در ایران شناسایی شده‌اند، گفت: ارزیابی‌ها نشان از وجود آمار بیش از ۶۰ هزار نفر دارد که هنوز اطلاعی از بیماری خود ندارند.
حریری با اشاره به اینکه بیشترین راه انتقال در کشور و استان زنجان از راه اعتیاد تزریقی و ارتباط جنسی است، اظهارکرد: خوشبختانه دولت طی سال‌های گذشته در جهت درمان اعتیاد و پیشگیری از گسترش آن سرمایه‌گذاری خوبی کرده و این مسئله شیوع این بیماری را از این راه تا حدود زیادی کنترل کرده و سرعت رشد آن را کاهش داده است.
سرپرست مرکز بهداشت شهرستان زنجان با اشاره به اینکه متاسفانه آمارها خبر از این می‌دهند که شیوع ایدز از طریق روابط جنسی رو به افزایش است، خاطرنشان کرد: متاسفانه به دلیل ناآگاهی و نبود اطلاع کافی افراد نسبت به این بیماری و قابل شناسایی نبودن افراد و رعایت نکردن اخلاق اجتماعی در سال‌های اخیر رشد این بیماری به طریق جنسی در حال افزایش است و این بیماری وارد دهه سوم شده است. ایسنا


شما منتشر کنید در


مطالب مرتبط


دیدگاه کاربران


ارسال دیدگاه


نام :    ایمیل : 

عکس خوانده نمی شود کد امنیتی :      
طراحی و اجرا توسط: هنر رسانه