تیتر ۱ / دارو و تجهیزات پزشکی

مدیرکل تجهیزات پزشکی سازمان غذا و دارو عنوان کرد:
چانه‌زنی برای معافیت تجهیزات پزشکی از پرداخت مالیات بر ارزش‌افزوده


تاریخ انتشار : 15 آذر 1396 ساعت 11:00
0
0
e
p
+
-
اندازه متن :
مدیرکل تجهیزات پزشکی سازمان غذا و دارو گفت: موضوع تجهیزات پزشکی در لایحه مالیات بر ارزش‌افزوده در دست پیگیری است و با مستنداتی که ارائه کرده‌ایم خواسته‌ایم که تجهیزات، مواد خام و لوازم‌یدکی از پرداخت این مالیات معاف شوند، البته این معافیت برای تجهیزات پزشکی عام خواهد بود.

به گزارش خبرنگار سپیدآنلاین، رضا مسائلی در همایش هم‌اندیشی اداره کل تجهیزات پزشکی سازمان غذا و دارو با شرکت‌های تامین‌کننده تجهیزات پزشکی اظهار داشت: کمیته فنی تجهیزات پزشکی به‌جای ورود به مصداق‌ها باید بر اساس معیارهایی عمل نماید که منتشرشده و در اختیار شرکت‌ها قرار می‌گیرد. البته همه مصوبات عمومی کمیته فنی بر روی وب‌سایت اداره کل قرار گرفته است.
وی بابیان اینکه در آینده نزدیک تمام آیین‌نامه‌ها بازنگری شده و پیش از انتشار به نظرخواهی شرکت‌ها گذاشته خواهد شد، افزود: این آیین‌نامه‌ها پس از تایید انجمن‌ها و شرکت‌ها به‌روزرسانی می‌شود. البته این اقدام ظرف سه ماه آتی انجام خواهد شد و آیین‌نامه‌های به‌روزرسانی شده ملاک عمل قرار خواهد گرفت.
مشاور وزیر در امور تجهیزات پزشکی تاکید کرد: تولیدکننده و واردکننده سرمایه‌های کشور هستند و جهان به‌سرعت در حال پیشرفت است، اما ما گیر حداقل‌ها هستیم. اگر قرار باشد کشورمان را بسازیم ما و شما باید باهم شروع کنیم. البته شرکت‌ها جلوتر از دولت هستند، اما با مطلوب فاصله داریم. استدعا می‌کنم در این مسیر حرکت شتابانی داشته باشیم.
وی اظهار داشت: شان و جایگاه تمام شرکت‌های بخش خصوصی برای ما یکی است. همه شرکت‌ها ولی‌نعمت ما هستند و ما تلاش می‌کنیم مفهوم ولی‌نعمت بودن شرکت‌ها را در مجموعه خود رعایت کنیم. البته ما جز حاکمیت و ضامن سلامت جامعه هستیم و بازرسی‌های سفت و محکم خواهیم داشت و با شرکت‌هایی که در چارچوب حرکت نکنند برخورد می‌کنیم، اما همه شرکت‌ها برای ما یکسان هستند و شهروند درجه‌یک و دو نداریم.
مسائلی گفت: ما در حوزه تجهیزات پزشکی می‌توانیم به کار شرکت‌ها سرعت بدهیم و به ارباب‌رجوع احترام بگذاریم پس باید این کار را بکنیم. ما از مشاوره عقلایی و تجربی شرکت‌ها بهره می‌بریم، اما آن کاری را که به عقل و علم و منطق و تجربه درست است انجام می‌دهیم. وی عنوان کرد: مطالبات یک واقعیت موجود است که وزارت بهداشت تلاش می‌کند بدهی‌های طرح تحول سلامت به‌خوبی به سرمنزل سلامت برسد.
وی اضافه کرد: ازآنجاکه خریدار و مصرف‌کننده اصلی تجهیزات پزشکی خود دولت است دریافت مالیات ارزش‌افزوده از تجهیزات از این جیب به آن جیب است و باعث افزایش قیمت کالای سلامت می‌شود.
مسائلی در پایان تصریح کرد: موضوع تجهیزات در لایحه ارزش‌افزوده در دست پیگیری است و با مستنداتی که ارائه کرده‌ایم خواسته‌ایم که تجهیزات، مواد خام و لوازم‌یدکی از پرداخت این مالیات معاف شوند. این معافیت برای تجهیزات پزشکی عام است.


شما منتشر کنید در


مطالب مرتبط


دیدگاه کاربران


ارسال دیدگاه


نام :    ایمیل : 

عکس خوانده نمی شود کد امنیتی :      
طراحی و اجرا توسط: هنر رسانه