دارو و تجهیزات پزشکی

مدیرکل تجهیزات پزشکی سازمان غذا و دارو:
برچسب اصالت روی تجهیزات دندانپزشکی از سال 97 اجباری می‌شود


تاریخ انتشار : 10 آذر 1396 ساعت 17:56
0
0
e
p
+
-
اندازه متن :
مدیرکل تجهیزات و ملزومات پزشکی سازمان غذا و دارو گفت: نصب برچسب اصالت روی مواد و تجهیزات دندانپزشکی در راستای نظارت بخشی در توزیع، از سال 97 اجباری می‌شود.

به گزارش سپیدآنلاین، رضا مسائلی در همایش معاونان غذا و داروی سراسر کشور اظهار داشت: در حوزه تجهیزات دندانپزشکی در سال‌های گذشته، تجربه نصب هولوگرام را داشته‌ایم.
وی اضافه کرد: نظارت بر قیمت گذاری تجهیزات دندانپزشکی در دستور کار قرار گرفته است؛ چراکه رصد بازار قیمتی تجهیزات پزشکی به ویژه تجهیزات دندانپزشکی خیلی مهم است.
مدیرکل تجهیزات و ملزومات پزشکی سازمان غذا و دارو افزود: طبق بررسی‌های بانک جهانی، هزینه‌های تجهیزات و مواد دندانپزشکی، سهم قابل توجهی از هزینه‌های مردم را به خود اختصاص داده است.
مسائلی بیان داشت: قیمت تجهیزات پزشکی و دندانپزشکی داخل ایران با قیمت تجهیزات در بازار منطقه مقایسه می‌شود و اگر 30 درصد، فاصله قیمتی داشته باشد، اقدام به واردات موازی همان تجهیزات خواهیم کرد.
وی گفت: رویکرد قهریه با ابزاری مانند تعزیرات در این قضیه، چندان اثربخش نیست و باید از ادبیات بازار، مانند واردات موازی استفاده کرد.
مدیرکل تجهیزات و ملزومات پزشکی سازمان غذا و دارو به مسئولان فنی تجهیزات پزشکی اشاره کرد و گفت: این افراد از 10 سال گذشته تاکنون بازآموزی نداشته‌اند بنابراین طرح رتبه بندی و بازآموزی آنان در دست اقدام است.
فارس


شما منتشر کنید در


مطالب مرتبط


دیدگاه کاربران


ارسال دیدگاه


نام :    ایمیل : 

عکس خوانده نمی شود کد امنیتی :      
طراحی و اجرا توسط: هنر رسانه