دارو و تجهیزات پزشکی

رئیس مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت:
ممنوعیت واکسیناسیون آنفلوانزا در کشورهای اروپایی صحت ندارد


تاریخ انتشار : 08 آذر 1396 ساعت 16:48
0
0
e
p
+
-
اندازه متن :
رئیس مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت گفت: ممنوعیت واکسیناسیون آنفلوآنزا در کشورهای اروپایی صحت ندارد.

به گزارش سپیدآنلاین، محمدمهدی گویا در خصوص اخبار منتشر شده در برخی از شبکه‌های اجتماعی مبنی بر ممنوعیت تزریق واکسن آنفلوآنزا در برخی کشورهای اروپایی، گفت: آنچه در مورد جلوگیری از واکسیناسیون آنفلوآنزا در برخی کشورهای اروپایی عنوان شده است، صحت نداشته و تکذیب می شود.
وی افزود: مشخص نیست که عده ای با چه نیتی دست به انتشار اخبار جعلی می زنند و بدینوسیله با جان انسان ها بازی می کنند.
رییس مرکز مدیریت بیماری های واگیر وزارت بهداشت خاطرنشان کرد: واکسن آنفلوآنزا به خصوص برای بعضی از افراد جامعه که جزو گروه‌های پرخطر محسوب می شوند، اهمیت زیادی دارد و نقش پیشگیرانه آن مورد تایید تمام مراکز سلامت در جهان است.
گویا ادامه داد: برای افراد سالمند، زنان باردار، مبتلایان به بیماری‌های قلبی و ریوی، بیماران مبتلا به دیابت، افرادی که به نارسایی کلیه مبتلا هستند، بیمارانی که داروهای سرکوب کننده سیستم ایمنی دریافت می کنند و افرادی که به واسطه ابتلا به سرطان تحت درمان قرار دارند، تزریق این واکسن واجب و ضروری است و لذا هرگونه تبلیغات منفی در این زمینه ممکن است به قیمت جان مردم تمام شود.
وی در پایان تصریح کرد: هرگونه اطلاع رسانی در زمینه تجویز و استفاده از واکسن، جزو مسئولیت‌های وزارت بهداشت بوده و این وزارتخانه وظیفه خود می‌داند، در این زمینه اقدامات لازم را به عمل آورد.
وبدا


شما منتشر کنید در


مطالب مرتبط


دیدگاه کاربران


ارسال دیدگاه


نام :    ایمیل : 

عکس خوانده نمی شود کد امنیتی :      
طراحی و اجرا توسط: هنر رسانه