نظام سلامت / بیمه

رئیس دبیرخانه شورای عالی بیمه سلامت خبر داد:
بازنگری بسته خدمات بیمه سلامت و حذف خدمات بی‌کیفیت


تاریخ انتشار : 04 آذر 1396 ساعت 17:26
0
0
e
p
+
-
اندازه متن :
دبیر و رئیس دبیرخانه شورای عالی بیمه سلامت ناکافی بودن منابع را از چالش‌های جدی بیمه سلامت عنوان کرد و گفت: می‌خواهیم بسته خدمات بیمه سلامت را بازنگری کنیم تا خدمات باکیفیت و تخصصی‌تر به کار گرفته شوند.

به گزارش سپیدآنلاین، علیرضا اولیایی‌منش در نشست مشترک با وزیر خدمات بهداشتی پاکستان، گفت: در گذشته قبل از ایجاد بیمه سلامت 57 درصد هزینه‌های درمان را مردم می‌دادند به همین دلیل موظف شدیم این هزینه‌ها را به 30 درصد کاهش دهیم. همچنین 17 درصد کل جمعیت بیمه نشده بودند و خدمات در اختیار افراد ثروتمند بود.
وی ادامه داد: از طرفی به خاطر تحریم‌ها هزینه‌ بسیاری از خدمات مانند دارو و تجهیزات بالا رفت، پوشش بیمه‌ای ناکافی و دسترسی به خدمات بهداشتی هم پایین بود.
اولیایی‌منش گفت: طی 3 سال گذشته 3 میلیون دلار به منابع قبلی اضافه شده که 45 درصد آن از محل هدفمندی یارانه‌ها تامین و 50 درصد نیز از طریق منابع بوده است.
رئیس دبیرخانه شورای عالی بیمه سلامت گفت: پس از اجرای طرح تحول سلامت هزینه‌های مردم به 40 درصد کاهش یافته و اکنون روی پایداری منابع تمرکز کرده‌ایم تا سیستم پایداری را دنبال کنیم.
وی گفت: ناکافی بودن منابع غیرعلمی بودن، عدم توجه به ملاحظات فرهنگی، اجتماعی و تضاد منابع در بسته سیاست‌های ساختاری و بودجه وجود دارد.
اولیایی‌منش اضافه کرد: نبود طرح در خصوص دستورالعمل‌‌های موجود از دیگر چالش‌های بیمه سلامت است و آنچه می‌خواهیم انجام دهیم بازنگری بسته خدمات بر اساس روش‌های ارائه شده توسط صاحبنظران بیمه است تا از این طریق خدمات غیرموثر حذف شوند و خدمات باکیفیت و تخصصی جایگزین آن شود در این صورت سیستم پرداخت هم تغییراتی خواهد داشت.


شما منتشر کنید در


مطالب مرتبط


دیدگاه کاربران


ارسال دیدگاه


نام :    ایمیل : 

عکس خوانده نمی شود کد امنیتی :      
طراحی و اجرا توسط: هنر رسانه