نظام سلامت

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس هشدار داد
احتمال تحقیق و تفحص از تامین اجتماعی و استیضاح وزیر رفاه


تاریخ انتشار : 01 آذر 1396 ساعت 12:55
0
0
e
p
+
-
اندازه متن :
عضو هیئت رئیسه کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با بیان اینکه تامین اجتماعی درخصوص هزینه کرد منابع درمان کارگران تفاسیر متفاوتی دارد، گفت: احتمال تحقیق و تفحص از تامین اجتماعی در شرایط فعلی وجود دارد.

به گزارش سپیدآنلاین، یعقوب شیویاری با تاکید بر اینکه تامین اجتماعی در ایجاد صندوق واریز حق درمان کارگران باید به قانون عمل کند، گفت: البته در این خصوص برداشت ها متفاوت بوده و تامین اجتماعی و وزارت بهداشت نگرش یکسانی به موضوع هزینه کرد حق درمان ندارند؛ اما مُر قانون دراین مورد باید رعایت شود.
نماینده مردم میانه درمجلس شورای اسلامی، با اشاره به اینکه درصورت ادامه بی توجهی های تامین اجتماعی نسبت به اجرای دستور رئیس جمهور شاید تحقیق و تفحص از این سازمان در دستور کار قرار گیرد، افزود: حتی در این موضوع خطر استیضاح وزیر رفاه هم وجود دارد؛ زیرا دردوره های گذشته نیز مشخص نبود که 9 بیست وهفتم حق درمان کارگران درمحل خود هزینه می شود یا خیر.
وی با بیان اینکه هزینه کرد منابع درمان کارگران گاهی به شکل سلیقه ای انجام می شود، تصریح کرد: تامین اجتماعی ممکن است در برخی شرایط به دلیل کمبود منابع مالی از محل درمان کارگران برای بخش های دیگر هزینه کند، اما اجرای قانون در ایجاد صندوق و یا حساب مجزا برای واریز حق درمان کارگران حتی مشکلات حال حاضر درحوزه دارو را نیز مرتفع می کند.
شیویاری با تاکید براینکه ایجاد صندوق واریز حق درمان حتی به درمان مستقیم تامین اجتماعی نیز کمک می کند، گفت: تامین اجتماعی در شرایط فعلی به وزارت بهداشت و درمان بدهکار است، همچنین از دولت هم طلب دارد، به طوری که افراد دارای بیمه های درمانی از بیمارستانی مانند میلاد خدمات درمانی را دریافت کردند؛ اما دولت بخشی از پول بیمه را پرداخت نمی کند، ضمن اینکه این سازمان به وزارت بهداشت بابت خرید خدمات بدهکار است.
این نماینده مردم درمجلس دهم با بیان اینکه با الحاق بیمه سلامت به وزارت بهداشت هیچ بهانه ای در تاخیر درپرداخت بدهی ها به وزارت بهداشت قابل قبول نیست، افزود: وزارت بهداشت باید با مدیریت منابع در بیمه سلامت بدهی های حوزه سلامت را در زمان مناسب تسویه حساب کند، بنابراین تامین اجتماعی تنها باید حق درمان کارگران را دراین بخش هزینه کند؛ ضمن اینکه اگر کمبود منابع وجوددارد باید با مدیریت، هزینه ها را کاهش داد.
عضو هیئت رییسه کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، تصریح کرد: مسئولان تامین اجتماعی در همه شرایط بر دفاع از حق کارگران تاکید دارند؛ اما عدم اجرای دستور رئیس جمهور به نوعی تضییع حقوق کارگران است، البته تامین اجتماعی تفسیر متفاوتی به جهت هزینه کرد منابع درمان کارگران دارد؛ هرچند که دست هایی پشت پرده شاید از اجرای دستورات رئیس جمهور جلوگیری می کند.
خانه ملت


شما منتشر کنید در


مطالب مرتبط


دیدگاه کاربران


ارسال دیدگاه


نام :    ایمیل : 

عکس خوانده نمی شود کد امنیتی :      
طراحی و اجرا توسط: هنر رسانه