سلامت و سبک زندگی

محققان:
رژیم غذایی کم نمک احتمالاً تاثیری بر فشار خون ندارد


تاریخ انتشار : 06 اردیبهشت 1396 ساعت 18:12
0
0
e
p
+
-
اندازه متن :
نتایج یک مطالعه جدید نشان می‌دهد که احتمالاً ارتباطی میان مصرف نمک کمتر با کاهش فشار خون وجود ندارد.

به گزارش سپیدآنلاین به نقل از ایرنا، بر اساس دستورالعمل تغذیه‌ای 2020-2015 مسئولان بهداشت آمریکا، لازم است افراد سالم مصرف روزانه سدیم را به دو هزار و 300 گرم محدود کنند.
اما نتیجه مطالعه محققان دانشکده پزشکی دانشگاه بوستون که وضعیت بیش از دو هزار و 600 مرد و زن 30 تا 64 ساله را برای 16 سال مورد پیگیری قرار دادند، موید شواهد و مدارک فزاینده‌ای است که نشان می‌دهد توصیه به محدود کردن مصرف سدیم احتمالاً نادرست است.
تمامی شرکت کنندگان در ابتدای این تحقیق فشار خون عادی داشتند، اما در طول 16 سال پس از آن، محققان متوجه شدند افرادی که کمتر از دو هزار و 500 میلی گرم در روز سدیم مصرف کرده بودند، در قیاس با افرادی که مقادیر بیشتری سدیم مصرف کرده بودند، حتی فشار خون بالاتر داشتند.
مطالعات بزرگ دیگری هم که در پنج سال گذشته انجام شده است، نشان دادند که هر دو رژیم غذایی کم سدیم و پر سدیم بیشترین خطر ابتلا به بیماری قلبی و عروقی را ایجاد می‌کند و رژیم غذایی دارای نمک متوسط کمترین میزان خطر ابتلا به این بیماری را در پی دارد.
محققان در مطالعه جدید همچنین متوجه شدند، افرادی که پتاسیم، کلسیم و منیزیم بیشتری مصرف می‌کردند، در طولانی مدت فشار خون کمتری داشتند.
علاوه بر این، افرادی که بیشترین مصرف ترکیب سدیم (بطور متوسط سه هزار و 717 میلی گرم در روز) و پتاسیم ( بطور متوسط سه هزار و 211 میلی گرم در روز) داشتند، کمترین میزان فشار خون را داشتند.
این مطالعه و سایر پژوهش‌ها اهمیت و تاثیر مصرف زیاد پتاسیم به ویژه بر فشار خون و احتمالاً وضعیت قلبی و عروقی را نیز برجسته می‌کند.


شما منتشر کنید در


مطالب مرتبط


دیدگاه کاربران


ارسال دیدگاه


نام :    ایمیل : 

عکس خوانده نمی شود کد امنیتی :      
طراحی و اجرا توسط: هنر رسانه