سلامت و سبک زندگی

قربانی:
اجرا نشدن پزشک خانواده منجر به بلعیدن منابع سلامت می‌شود


تاریخ انتشار : 04 اردیبهشت 1396 ساعت 17:23
0
0
e
p
+
-
اندازه متن :
نایب رئیس کمیسیون بهداشت مجلس با بیان اینکه عدم اجرای پزشک خانواده منجر به بلعیدن منابع سلامت می‌شود، گفت: بهترین روش آن است که منابع اجرای سیستم ارجاع مدیریت شود.

به گزارش سپیدآنلاین به نقل از خانه ملت، محمدحسین قربانی با بیان اینکه اجرایی شدن سیستم ارجاع نیازمند بازنگری است، گفت: در جلسه ای که اخیرا کمیسیون بهداشت مجلس با وزیر بهداشت برگزار کرد، اعضای کمیسیون این موضوع را مورد تاکید قرار دادند که ضعف های اجرای پزشک خانواده را برطرف کنند.
نماینده مردم آستانه اشرفیه در مجلس افزود: در شرایط کنونی مجلس برای اجرایی شدن پزشک خانواده آمادگی لازم را برای تدوین قانون و تامین منابع داردتا به وضعیت موجود کمک کند لذا ضروری است وزارت بهداشت نیز از وضعیت کنونی گزارشی تهیه کند.
قربانی تصریح کرد: واقعیت آن است که اجرایی نشدن طرح پزشک خانواده به طرح تحول سلامت ضربه زده و منجر به بلعیدن منابع می شود که بهترین روش آن است که منابع اجرای سیستم ارجاع مدیریت شود. وی با بیان اینکه شرایط اجرای طرح پزشک خانواده مهیا نیست، افزود: اجرای پزشک خانواده نیازمند الزاماتی است که هنوز در کشور فراهم نیست یکی از الزامات آن راه اندازی پرونده الکترونیک سلامت است که باید مورد توجه قرار گیرد.
نایب رئیس کمیسیون بهداشت مجلس گفت: پزشک خانواده در دو استان فارس و مازندران اجرایی شد اما هنوز نتوانسته در سراسر کشور عملیاتی شود لذا باید نواقص آن در این دو استان بر طرف شده تا در کشور اجرایی شود.


شما منتشر کنید در


مطالب مرتبط


دیدگاه کاربران


ارسال دیدگاه


نام :    ایمیل : 

عکس خوانده نمی شود کد امنیتی :      
طراحی و اجرا توسط: هنر رسانه