تازه‌های پزشکی

در جهان
بیماری قلبی سبب مرگ سالانه18میلیون نفر


تاریخ انتشار : 25 فروردین 1396 ساعت 18:37
0
0
e
p
+
-
اندازه متن :
مسئول محور بیومارکرهای بیماری‌های قلبی عروقی دهمین کنگره بین المللی و پانزدهمین کنگره ارتقای کیفیت خدمات آزمایشگاهی و تشخیص پزشکی، از مرگ سالانه 18 میلیون نفر در جهان در اثر بیماری‌های قلبی عروقی خبر داد.

به گزارش سپیدآنلاین به نقل از ایرنا، ناصر الماسی گفت: هر سال بیش از 18 میلیون نفر در اثر بیماری قلبی عروقی در جهان می‌میرند که تخمین زده می‌شود 31 درصد کل مرگ و میرها را شامل می‌شود.
وی اظهار داشت: بیش از 75 درصد مرگ و میر بیماری‌های قلبی عروقی در کشورهای با درآمد کم و متوسط اتفاق می افتد و بیش از 80 درصد مرگ و میر ناشی از بیماری‌های قلبی عروقی در اثر حمله قلبی و سکته قلبی رخ می‌دهد.
مسئول محور بیومارکرهای بیماری‌های قلبی عروقی دهمین کنگره بین المللی و پانزدهمین کنگره ارتقای کیفیت خدمات آزمایشگاهی و تشخیص پزشکی، افزود: مصرف سیگار و رژیم ناسالم غذایی و نداشتن فعالیت فیزیکی ریسک حمله قلبی را افزایش می‌دهد.
وی ادامه داد: مصرف روزانه سبزی و میوه و محدود کردن استفاده از نمک در غذا، به جلوگیری از بروز بیماری‌های قلبی عروقی کمک می‌کند.
الماسی، علائم بیماری‌های قلبی و عروقی مانند حمله قلبی و سکته قلبی را درد یا احساس ناراحتی در مرکز قفسه سینه، درد یا احساس ناراحتی در بازو، شانه چپ، ساعد و فک یا پشت، تنگی نفس یا کوتاهی تنفس، احساس ناخوشی یا استفراغ و تهوع و احساس ضعف و عرق سرد و رنگ پریدگی دانست.
وی درباره اهمیت آزمایشات تشخیص پزشکی نیز، اظهار داشت: امروزه با وجود بیومارکرهای قلبی که حساسیت و ویژگی بالایی دارند، بیمارانی که به اورژانس مراجعه می‌کنند با تشخیص سریع‌تر بیماری قلبی بستری و یا ترخیص می‌شوند.


شما منتشر کنید در


مطالب مرتبط


دیدگاه کاربران


ارسال دیدگاه


نام :    ایمیل : 

عکس خوانده نمی شود کد امنیتی :      
طراحی و اجرا توسط: هنر رسانه