سلامت و سبک زندگی

عضو کمیسیون بهداشت مجلس:
عدم پرداخت مطالبات مراکز درمانی از سوی بیمه‌ها منجر به افت راندمان کاری می‌شود


تاریخ انتشار : 25 فروردین 1396 ساعت 16:44
0
0
e
p
+
-
اندازه متن :
عضو کمیسیون بهداشت مجلس با بیان اینکه عدم پرداخت مطالبات مراکز درمانی از سوی بیمه‌ها منجر به افت راندمان کاری می‌شود، گفت: آسیب‌های ناشی از عدم پرداخت مطالبات درمانی از سوی بیمه‌ها بر مردم تحمیل می‌شود.

به گزارش سپیدآنلاین به نقل از خانه ملت، همایون هاشمی درباره ضرورت پرداخت هرچه سریع‌تر مطالبات مراکز درمانی از سوی بیمه‌ها، گفت: نبود همکاری لازم و عدم پرداخت به‌موقع مطالبات مراکز درمانی از سوی بیمه‌ها سبب افت راندمان کاری می‌شود و مراکز درمانی را در ارائه هرچه بهتر خدمات با چالش جدی مواجه می‌سازد.
نماینده مردم میاندوآب، شاهین دژ و تکاب در مجلس افزود: متاسفانه آسیب‌های ناشی از عدم پرداخت به‌موقع مطالبات درمانی ازسوی بیمه‌ها به چشم مردم خواهد رفت و لازم است وزارت رفاه نسبت به این تاخیر در پرداخت مطالبات پاسخگو باشد. هاشمی تصریح کرد: متولی حوزه بیمه‌ها حسب قانون وزارت رفاه است و با توجه به اینکه مسئولیت شورای‌عالی بیمه را نیز وزیر رفاه برعهده دارد باید نسبت به دیرکرد در پرداخت مطالبات مراکز درمانی اقدامات لازم را انجام دهد درحالی که به نظر می‌رسد وزیر رفاه در برابر این ضعف عملکرد پاسخگو نیست.
وی یادآور شد: اکنون بیمه‌ها انگیزه‌ای برای رفع مشکل مراکز درمانی ندارند درحالی که با فراگیر شدن طرح تحول سلامت باید به مراکز درمانی برای ارایه خدمات بهتر کمک شود. هاشمی تصریح کرد: از سویی دیگر به نظر می‌رسد برخی از متولیان مربوطه در حوزه سلامت ازجمله بیمه‌ها، وزیر بهداشت را در اجرای طرحی به بزرگی تحول سلامت تنها گذاشته‌اند و کمکی برای رفع مشکلات این وزارتخانه نمی‌کنند، بدون شک اگر بیمه‌ها از ابتدا نمی‌توانستند عهده‌دار هزینه‌های طرح تحول سلامت باشند باید قبل از اجرای آن، عدم ناتوانی خود را اعلام می‌کردند چراکه اکنون زمان برای نیمه کاره گذاشتن طرح تحول سلامت وجود ندارد.
عضو کمیسیون بهداشت مجلس گفت: با توجه به اینکه مجلس 8میلیارد تومان از محل فروش اوراق قرضه جهت پرداخت مطالبات بیمه‌ها در نظر گرفت لازم است هرچه سریع‌تر نسبت به پرداخت مطالبات مراکز درمانی اقدام شود.


شما منتشر کنید در


مطالب مرتبط


دیدگاه کاربران


ارسال دیدگاه


نام :    ایمیل : 

عکس خوانده نمی شود کد امنیتی :      
طراحی و اجرا توسط: هنر رسانه