سلامت و سبک زندگی

معاون اجتماعی وزیر بهداشت:
80 کلینیک سیار دندانپزشکی هفته آینده راهی مناطق محروم می‌شوند


تاریخ انتشار : 21 فروردین 1396 ساعت 16:13
0
0
e
p
+
-
اندازه متن :
معاون اجتماعی وزیر بهدشت گفت: 80 کلینیک سیار دندانپزشکی آماده و تجهیز شده است و برای ارائه خدمات دندانپزشکی هفته آینده راهی مناطق محروم و حاشیه شهرها می‌شوند.

به گزارش سپیدآنلاین به نقل از ایرنا، محمدهادی ایازی در همایش دومین سالگرد طرح تحول خدمات دهان و دندان گفت: خدمات دندانپزشکی با اجرای این طرح در کشور گسترش یافته است و به خصوص دانش آموزان از مزایای این خدمات پیشگیرانه برخوردار شده‌اند اما مناطق محروم هنوز باقی مانده‌اند.
وی افزود: حدود 11میلیون نفر در حاشیه شهرها زندگی می‌کنند که برای اولین بار در دولت یازدهم زیر پوشش خدمات بهداشتی قرار گرفته اند، 212گروه جهادی سلامت به این مناطق رفته‌اند و به‌زودی 80کلینیک سیار دندانپزشکی نیز برای ارائه خدمات دندانپزشکی به ساکنان این مناطق اعزام می شوند.
ایازی افزود: ستادهای دهان و دندان دانشگاه‌های علوم پزشکی نیز تشکیل می‌شود و این ستادها مسئولیت ساماندهی خدمات دهان و دندان را در حاشیه شهرها و مناطق محروم به عهده دارند. معاون اجتماعی وزیر بهداشت گفت: البته از برخی دانشگاه‌های علوم پزشکی گله داریم که هنوز معاونت اجتماعی را تشکیل نداده یا فعال نکرده‌اند و امیدواریم این دانشگاه‌ها نیز هر چه زودتر معاونت های اجتماعی خود را فعال کنند و ستادهای دهان و دندان را زیر نظر این معاونت ها تشکیل دهند.
وی گفت: خرید و تجهیز هر یک از کلینیک‌های سیار دندانپزشکی در یک خودروی نیمه سنگین تجهیز می‌شود، حدود 250میلیون تومان هزینه دارند،‌ واقعیت این است که تعداد 80کلینیک سیار دندانپزشکی برای نیاز کشور کافی نیست. انتظار ما این است که خیرین نیز وارد عمل شوند و برای افزایش تعداد این کلینیک ها آستین بالا بزنند.
ایازی همچنین از تشکیل شبکه خیرین بهداشت و درمان خبر داد و گفت: این شبکه در همه دانشگاه های علوم پزشکی کشور با همکاری و همراهی دندانپزشکان و افراد خیر و داوطلب تشکیل می شود و هدف آن افزایش ظرفیت خدمات دندانپزشکی دانشگاه‌ها و ارتقای شاخص سلامت دندان مردم ایران است.


شما منتشر کنید در


مطالب مرتبط


دیدگاه کاربران


ارسال دیدگاه


نام :    ایمیل : 

عکس خوانده نمی شود کد امنیتی :      
طراحی و اجرا توسط: هنر رسانه