سلامت و سبک زندگی

مدیر کل دفتر فنی و برنامه‌ریزی معاونت درمان وزارت بهداشت خبر داد:
راه‌اندازی کلینیک‌های ویژه خدمات دندانپزشکی در بیمارستان‌های دولتی


تاریخ انتشار : 21 فروردین 1396 ساعت 16:02
0
0
e
p
+
-
اندازه متن :
مدیر کل دفتر فنی و برنامه‌ریزی معاونت درمان وزارت بهداشت از ایجاد کلینیک‌های ویژه خدمات دندانپزشکی در بیمارستان‌های دولتی و ایجاد مراکز اورژانس 24ساعته خدمات دندانپزشکی در همه دانشگاه‌های علوم پزشکی خبر داد.

به گزارش سپیدآنلاین به نقل از ایرنا، علی ماهر در همایش دومین سالگرد طرح تحول خدمات دهان و دندان گفت: اقدامات زیادی برای توسعه خدمات درمانی دندانپزشکی در وزارت بهداشت آغاز شده است که راه‌اندازی 195 واحد دندانپزشکی در بیمارستان‌های دولتی و ایجاد 171کلینیک ویژه خدمات دندانپزشکی از آن جمله است.
وی گفت: هم‌اکنون 366یونیت دندانپزشکی در مراکز دولتی مشغول خدمات رسانی به مردم هست و این مراکز در حال افزایش هستند، همزمان اورژانس‌های 24ساعته دندانپزشکی در اغلب دانشگاه های علوم پزشکی ایجاد شده و به‌زودی در همه دانشگاه‌های علوم پزشکی این مراکز فعال می‌شوند.
به گفته وی مراکز اورژانس دندانپزشکی خدمات مختلفی ازجمله التیام دردهای دندانی، درمان عفونت‌های حاد دهان و دندان، درمان‌های غیرپیچیده بافت‌های لثه و تروماهای (شکستگی) دندان را انجام می‌دهند. ماهر گفت: متاسفانه هزینه‌های خدمات دندانپزشکی سهم زیادی از هزینه‌‌های سلامت را به خود اختصاص می‌دهند و حدود 30درصد هزینه‌های سلامت مردم به این خدمات مربوط است. به همین علت به دنبال افزایش سهم مراکز دولتی و کاهش هزینه‌های مردم در قالب طرح تحول سلامت هستیم. وی افزود: در این راستا تدوین راهنمای بالینی خدمات دندانپزشکی و تدوین تعرفه‌های دندانپزشکی در بخش دولتی و سطح‌بندی و استانداردسازی این خدمات آغاز شده است و به زودی به نتیجه می‌رسد. مدیرکل دفتر فنی و برنامه‌ریزی معاونت درمان وزارت بهداشت افزود: این اقدامات زمینه خدمات نوین دندانپزشکی را در کشور مهیا می‌کند و با این کار شاهد ساماندهی بازار خدمات دندانپزشکی در کشور و افزایش نظارت حاکمیتی در این بازار خواهیم بود.


شما منتشر کنید در


مطالب مرتبط


دیدگاه کاربران


ارسال دیدگاه


نام :    ایمیل : 

عکس خوانده نمی شود کد امنیتی :      
طراحی و اجرا توسط: هنر رسانه