سلامت و سبک زندگی

عضو کمیسیون بهداشت مجلس:
محصولات بهداشتی و آرایشی باید سلامت‌محور باشند نه اقتصادمحور


تاریخ انتشار : 20 فروردین 1396 ساعت 15:52
0
0
e
p
+
-
اندازه متن :
عضو کمیسیون بهداشت مجلس با بیان اینکه محصولات بهداشتی و آرایشی باید سلامت محور باشند نه اقتصاد محور، گفت: این محصولات باید براساس قوانینی که برای عرضه آن وجود دارد به دست مصرف‌کننده برسد.

به گزارش سپیدآنلاین به نقل از خانه ملت، همایون هاشمی درباره ضرورت استانداردسازی محصولات آرایشی و بهداشتی و تبلیغات آن از سوی رسانه‌ها، گفت: محصولات بهداشتی و آرایشی باید سلامت محور باشد نه اقتصاد محور؛ که برای رسیدن به این هدف به ویژه سازمان غذا و دارو باید ورود جدی به این عرصه داشته باشند.
نماینده مردم شاهین دژ، تکاب و میاندوآب در مجلس افزود: محصولات بهداشتی و آرایشی به طور مستقیم با سلامت مردم در ارتباط هستند و باید بر اساس قوانینی که برای عرضه آن وجود دارد به دست مصرف کننده برسد.
هاشمی تصریح کرد: متاسفانه در ایران یکسری قانون گریزی‌هایی وجود دارد به گونه ای که اکنون شاهد هستیم بسیاری از محصولات بهداشتی و آرایشی از سوی شبکه های ماهواره‌ای تبلیغ شده و بدون اخذ مجوزهای لازم به راحتی در دسترس مردم قرار می گیرد. وی یادآور شد: واقعیت آن است که عرضه محصولات آرایشی و بهداشتی صرفا برای عده ای سودجو، جنبه اقتصادی دارد و همین امر محل آسیب شده است و اغلب مشکلاتی برای مصرف کننده پدید می آورد.
هاشمی با بیان اینکه مسئول رسیدگی به نحوه توزیع محصولات بهداشتی و آرایشی سازمان غذا و دارو است، تاکید کرد: این سازمان باید برخورد و رفتار مداخله ای داشته و با سودجویان برخورد کند، از سویی دیگر مجلس نیز باید سازمان غذا و دارو را مکلف به برخورد جدی تری با متخلفان کند، همچنین رسانه ملی نیز نقش تاثیرگذاری در فرهنگسازی برای عدم استفاده از محصولات غیرمجاز دارد که باید از این ظرفیت استفاده کرد.
عضو کمیسیون بهداشت مجلس تصریح کرد: ناگفته نماند که گاهی برخی از محصولات آرایشی وبهداشتی از سازمان غذا و دارو مجوزهای لازم را کسب می کنند اما تبلیغات آنها کذب و غیرواقعی است و در تبلیغات خود بزرگنمایی می کنند که می طلبد متولیان برای جلوگیری از ضرر و زیان مصرف کننده به آن رسیدگی کنند که بدون شک برای رسیدن به این هدف باید نظارت‌ها بیش از گذشته پررنگ شود.


شما منتشر کنید در


مطالب مرتبط


دیدگاه کاربران


ارسال دیدگاه


نام :    ایمیل : 

عکس خوانده نمی شود کد امنیتی :      
طراحی و اجرا توسط: هنر رسانه