سلامت و سبک زندگی

عضو کمیسیون بهداشت مجلس تاکید کرد:
تعادل‌بخشی در حوزه سلامت شرط تعیین تعرفه‌ها در سال ۹۶/ لزوم کاهش برخی تعرفه‌های حوزه بهداشت و درمان


تاریخ انتشار : 15 فروردین 1396 ساعت 16:12
0
0
e
p
+
-
اندازه متن :
عضو کمیسیون بهداشت مجلس با بیان اینکه تعیین تعرفه‌های پزشکی در سال ۹۶ مشروط به تعادل‌بخشی در حوزه سلامت است، گفت: بدون شک لازم است در برخی موارد نه‌تنها افزایش تعرفه‌ای شکل نگیرد بلکه شاهد کاهش آن نیز باشیم.

به گزارش سپیدآنلاین به نقل از خانه ملت، حیدرعلی عابدی درباره تعیین تعرفه‌های حوزه سلامت در سال جدید، گفت: با توجه به افزایشی که سال گذشته در حوزه تعرفه‌های بهداشت ودرمان شکل گرفت لذا ضرورتی به افزایش دوباره آن در سال جدید نیست.
نماینده مردم اصفهان در مجلس با تاکید بر اینکه اکنون تعرفه های حوزه سلامت بیش از حد معمول بالا است، افزود: بدون شک لازم است تا در برخی موارد نه تنها افزایش تعرفه ای شکل نگیرد بلکه شاهد کاهش آن نیز باشیم زیرا در بسیاری حوزه های بهداشت و درمان نیازی به چنین افزایشی وجود ندارد.
عابدی تصریح کرد: تعادل بخشی در تعیین تعرفه های حوزه سلامت می تواند تاثیر مثبتی در حوزه سلامت داشته باشد چراکه لزومی ندارد پزشکی که ماهانه 100 میلیون تومان دریافت می کند حال با افزایش تعرفه ها، دریافتی آن به 109 میلیون تومان برسد. وی با انتقاد از اظهارات معاون وزیر بهداشت مبنی بر تبعات واقعی نشدن تعرفه ها، یادآور شد: این تبعات شامل چه چیزی است؟ آیا قرار است زیرمیزی پزشکان دوباره صورت گیرد؟ اگر سیستم منظمی در حوزه سلامت به جهت وجود نظارت ها شکل گیرد هیچ گاه شاهد چنین تبعات منفی نخواهیم بود.
عابدی تاکید کرد: مجلس برای استقرار و ادامه طرح تحول سلامت از هیچ کمکی به این حوزه دریغ نخواهد کرد و اگر دولت در این زمینه لایحه ای به مجلس ارایه کند نمایندگان آمادگی کامل برای حمایت از آن خواهند داشت.
عضو کمیسیون بهداشت مجلس گفت: در زمینه اختصاص یارانه به حوزه سلامت نیز مجلس آمادگی حمایت های لازم را دارد اما وزارت بهداشت نیز باید خدمات خود را برای مردم قابل دسترس‌تر کند.


شما منتشر کنید در


مطالب مرتبط


دیدگاه کاربران


ارسال دیدگاه


نام :    ایمیل : 

عکس خوانده نمی شود کد امنیتی :      
طراحی و اجرا توسط: هنر رسانه