سلامت و سبک زندگی

مسئول برنامه سلامت نوروزی وزارت بهداشت اعلام کرد:
معرفی ۳۹۶مرکز بین‌راهی متخلف به مراجع قضایی و تعطیلی ۱۵۶مورد


تاریخ انتشار : 05 فروردین 1396 ساعت 17:37
0
0
e
p
+
-
اندازه متن :
مسئول برنامه سلامت نوروزی مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت گفت: از ابتدای اسفند سال گذشته تاکنون، بازرسان بهداشت محیط وزارت بهداشت، ۹۴۰ هزار مورد بازرسی بهداشتی در کشور انجام داده‌اند و در جریان این بازدیدها ۱۴ هزار مرکز و مکان متخلف به مراجع قضایی معرفی شده‌اند.

به گزارش سپیدآنلاین به نقل از وبدا، رضا غلامی به تشریح بازرسی‌های انجام‌شده توسط بازرسان بهداشت محیط پرداخت و گفت: بازرسان بهداشت در مدت یاد شده ۶۹۰ هزار مورد بازرسی از مراکز تهیه، توزیع و عرضه مواد غذایی، ۱۸۱ هزار مورد بازرسی از مراکز عمومی حساس مانند هتل‌ها، مراکز اقامتی، آرایشگاه‌ها و ...، ۲۲ هزار مورد بازرسی از اماکن بین‌راهی، ۳۶ هزار مورد بازرسی از سامانه‌های آبرسانی و ۱۲ هزار و ۴۰۰ مورد بازرسی از مراکز عرضه قلیان در سطح کشور انجام داده‌اند.
وی از کشف و معدوم‌سازی یک هزار و ۳۸۹ تن مواد غذایی فاسد و غیربهداشتی در کشور توسط بازرسان بهداشت محیط وزارت بهداشت خبر داد و گفت: در مجموع تا امروز، ۱۴ هزار مرکز و مکان متخلف از نظر بهداشتی به مراجع قانونی معرفی شده‌اند.
مسئول برنامه سلامت نوروزی مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت ادامه داد: بازرسان بهداشت محیط همچنین ۵۳۱ هزار مورد کلرسنجی، ۲۸ هزار مورد نمونه‌برداری از مواد غذایی و ۴۴ هزار مورد نمونه‌برداری از مواد غذایی سنتی را انجام دادند. غلامی تصریح کرد: در بازرسی‌های بهداشتی امسال، ۳۹۶ مورد از مراکز و اماکن بین‌راهی مختلف به مراجع قضایی معرفی و ۱۵۶ مورد از آنها تعطیل شدند.
به گفته وی از ابتدای اسفند سال گذشته تاکنون برای ۲۱۵ هزار نفر از افراد در مشاغل و صنوف مختلف، کارت بهداشت صادر شده است.


شما منتشر کنید در


مطالب مرتبط


دیدگاه کاربران


ارسال دیدگاه


نام :    ایمیل : 

عکس خوانده نمی شود کد امنیتی :      
طراحی و اجرا توسط: هنر رسانه