تیتر ۱ / نظام سلامت / بیمه

احمد آریایی نژاد:
متولی بیمه ها نهادی غیر از وزارت بهداشت و وزارت رفاه باشد


تاریخ انتشار : 24 آذر 1394 ساعت 13:12
0
0
e
p
+
-
اندازه متن :
عضو هیئت رئیسه کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با بیان اینکه با توجه به شرایط کنونی بیمه ها به نظر من باید متولی سازمان های بیمه گر یک نهاد سوم باشد، گفت:« در حال حاضر بهتر است بیمه ها نه زیرمجموعه وزارت بهداشت و نه زیر مجموعه وزارت رفاه باشند.»

دعوا بر سر اینکه متولی بیمه ها چه وزارتخانه ای باشد؟ باردیگر در حوزه سلامت برجسته شده است و مسئولان وزارت بهداشت بارها از این موضوع که متولی بیمه ها، وزارت کار، رفاه و تامین اجتماعی است، انتقاد کرده اند و در لفافه خواهان بازگشت بیمه ها زیر نظر وزارت متبوعشان بودند. در این زمینه احمد آریایی نژاد، دبیر دوم کمیسیون بهداشت و درمان مجلس به سپید آنلاین گفت:« اینکه بیمه ها زیرمجموعه کدام وزارتخانه باشند، موضوع قابل تاملی است. نه می توان گفت که اگر زیرنظر وزارت رفاه باشد منطقی است و نه صرف اینکه زیرمجموعه وزارت بهداشت باشد. البته باید به عقبه چنین تصمیمانی توجه کرد.»
این عضو هیئت رئیسه کمیسیون بهداشت در پایان تاکید کرد:« میان این دو وزارتخانه، اولویت با وزارت رفاه است. یعنی جایی که منبع را تعیین می کند باید جدا از جایی باشد که آن را هزینه می کند. اگر هردو یک جا باشد، امکان خطا افزایش می یابد. ما نیاز به متولی داریم که فارغ از منافع، نقش نظارتی را به خوبی ایفا کند. البته برای این کار باید کار کارشناسی انجام گیرد و حتی تعریفی برای این نهاد سوم نیازمند برنامه ریزی دقیق است.»


شما منتشر کنید در


مطالب مرتبط


دیدگاه کاربران


ارسال دیدگاه


نام :    ایمیل : 

عکس خوانده نمی شود کد امنیتی :      
طراحی و اجرا توسط: هنر رسانه