سلامت و سبک زندگی

۸۸۵ هزار مورد بازرسی توسط بازرسان بهداشت محیط در یک ماه گذشته

تاریخ انتشار : 02 فروردین 1396 ساعت 16:09
0
0
e
p
+
-
اندازه متن :
مسئول برنامه سلامت نوروزی مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت گفت: در یک ماه گذشته، در مجموع ۸۸۵ هزار مورد بازرسی بهداشتی توسط بازرسان بهداشت محیط در کشور انجام شده است که در این بازرسی‌ها، ۱۲۵۱ تن مواد غذایی فاسد و غیر بهداشتی کشف و معدوم‌سازی شدند.

به گزارش سپیدآنلاین به نقل از وبدا، رضا غلامی با بیان این مطلب اظهار کرد: اکیپ‌های بهداشت محیط وزارت بهداشت از ابتدای اسفند تاکنون نظارت و کنترل ویژه‌ای بر اماکن و مراکز تهیه، توزیع و عرضه مواد غذایی، اماکن بین‌راهی، مراکز عرضه قلیان، سامانه‌های آبرسانی و اماکن عمومی حساس مانند آرایشگاه‌ها، هتل‌ها، مراکز اقامتی مسافران نوروزی و ... داشته‌اند تا سلامت مردم حفظ شود.
وی در ادامه گفت: در طول این مدت، حدود ۴۸۰ هزار مورد کلرسنجی از آب آشامیدنی و ۴۵ هزار نمونه‌برداری میکروبی از آب توسط بازرسان بهداشت محیط وزارت بهداشت انجام شده است.
غلامی با اشاره به ۲۶ هزار مورد نمونه‌برداری غذایی توسط بازرسان بهداشت محیط، اظهار کرد: در زمینه همکاری‌های بین بخشی، توانستیم ۱۰هزار و ۴۰۰مورد بازرسی را به صورت مشترک با سایر دستگاه‌های اجرایی و نظارتی انجام دهیم. همچنین ۱۲ هزار و ۹۵۲ مورد از مراکز و اماکن متخلف به مراجع قضایی معرفی و ۳۹۹۶ مورد از مراکز و اماکن متخلف نیز تعطیل شدند.
به گفته مسئول برنامه سلامت نوروزی مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت، در یک ماه گذشته ۱۹۶ هزار کارت بهداشت برای افراد در صنوف و مشاغل مختلف صادر شده است.


شما منتشر کنید در


مطالب مرتبط


دیدگاه کاربران


ارسال دیدگاه


نام :    ایمیل : 

عکس خوانده نمی شود کد امنیتی :      
طراحی و اجرا توسط: هنر رسانه