---

دبیر انجمن داروسازان تهران:
مشکل اقتصادی داروخانه‌ها جدی است/ طرح تحول موجب تحمیل هزینه به عرضه‌کنندگان خدمات شد


تاریخ انتشار : 28 اسفند 1395 ساعت 17:34
0
0
e
p
+
-
اندازه متن :
دبیر انجمن داروسازان تهران گفت: اجرای طرح تحول سبب به‌وجود آمدن هزینه‌های سرباری برای عرضه‌کنندگان خدمات شد.

به گزارش سپیدآنلاین به نقل از باشگاه خبرنگاران، محمدرضا دری دبیر انجمن داروسازان تهران با اشاره به اینکه زنجیره تولید و تامین دارو در سال گذشته با مشکلات عدیده‌ای ازجمله کمبود نقدینگی مواجه بود، اظهار داشت: اگر دولت اقدام عاجل برای تامین بودجه سازمان‌های بیمه‌گر جهت پرداخت‌های به موقع انجام ندهد در سال جدید نیز مشکلات مالی دوبار خواهد شد.
وی با اشاره به این که داروخانه‌ها به عنوان زنجیره نهایی عرضه دارو به بیماران محسوب می‌شوند افزود: با اجرای طرح تحول میزان عرضه خدمات دارویی کشور به بیماران بیشتر از گذشته شد و این امر هزینه‌های سربار را بوجود آورد که علیرغم دیده شدن بودجه لازم در قوانین مربوطه، اما در عمل اعتباراتی مشاهده نشد.
دری با بیان این که بیمه‌ها نتوانستند تعهدات خود را به موقع پرداخت کنند؛ ادامه داد: در بودجه هایی که قانون گذار تعیین کرده بود باید اعتبارات به سازمان‌های بیمه گر داده می‌شد تا به موقع مطالبات داروخانه‌ها پرداخت شود وزمانی که بیمه‌ها دیرکرد پرداخت داشتند، داروخانه‌ها نتوانستند بدهی شرکت‌های توزیع دارو را پرداخت کنند که به دنبال آن شرکت‌های تولیدی و وارد کننده نیز متاثر از این قضیه شده و یک سیکل معیوب در چرخه تامین و عرضه دارو به لحاظ مالی ایجاد شد.
دبیر انجمن داروسازان تهران با تاکید بر این که در سال جدید باید اولین اولویت طرح تحول انضباط مالی آن باشد؛ تصریح کرد: اگر اعتبارات به موقع تزریق و از قوانین تمکین شود مشکلات مالی مرتفع شده و سال دارویی خوبی را پیش رو خواهیم داشت و در غیر اینصورت باید منتظر ورشکستگی داروخانه‌ها باشیم. دری یاد آور شد: داروخانه‌ها دچار بحران اقتصادی هستند و در باز پرداخت شرکت‌های دارویی مشکل جدی دارند که این وضع اثرات نامطلوبی به نحوه ارائه خدمات داروخانه‌ای گذاشته و انگیزه داروساز ان را برای ادامه فعالیت کاهش داده است.


شما منتشر کنید در


مطالب مرتبط


دیدگاه کاربران


ارسال دیدگاه


نام :    ایمیل : 

عکس خوانده نمی شود کد امنیتی :      
طراحی و اجرا توسط: هنر رسانه