سلامت و سبک زندگی

سازمان انتقال خون اعلام کرد:
اهدای 2میلیون واحد خون در 11ماهه امسال/ 3 استان پیشتاز اهدای خون


تاریخ انتشار : 25 اسفند 1395 ساعت 14:05
0
0
e
p
+
-
اندازه متن :
سخنگوی سازمان انتقال خون با بیان اینکه در 11ماهه ابتدای سال جاری رشد 1.8درصدی اهدای خون را نسبت به مدت مشابه آن در سال گذشته داشتیم، گفت: همچنین در این مدت 3میلیون و 393هزار و 829واحد خون و فرآورده‌های خونی نیز در بیمارستان‌ها و مراکز درمانی کشور توزیع شده است.

به گزارش سپیدآنلاین به نقل از ایسنا، بشیر حاجی‌بیگی از اهدای نزدیک به 2میلیون واحد خون طی 11ماهه سال جاری در کشور خبر داد و گفت: در این راستا استان‌های تهران، فارس و خراسان رضوی در صدر اهداکنندگان خون در 11ماهه سال جاری بودند.
وی با بیان اینکه در 11ماهه ابتدای سال جاری رشد 1.8درصدی اهدای خون را نسبت به مدت مشابه آن در سال گذشته داشتیم، افزود: در این زمینه نیز استان‌های تهران، البرز و قزوین بیشترین میزان رشد اهدای خون را در 11ماهه گذشته در کشور داشته‌اند. همچنین شاخص اهدای خون مستمر به میزان 1.4درصد در کشور رشد داشته است و استان‌های کردستان، همدان و سیستان و بلوچستان بیشترین میزان رشد اهدای خون مستمر در کشور را در این مدت تجربه کردند.
حاجی‌بیگی با بیان اینکه طی این مدت 2میلیون و 221هزار و 563نفر جهت اهدای خون به مراکز انقال خون مراجعه کردند، گفت: بر این اساس 1میلیون و 955هزار و 180واحد خون در 11ماهه سال جاری اهدا شده است. همچنین در این مدت 3میلیون و 393هزار و 829واحد خون و فرآورده‌های خونی در بیمارستان‌ها و مراکز درمانی کشور توزیع شده که نسبت به مدت مشابه در سال قبل، حدود یک درصد افزایش یافته است.


شما منتشر کنید در


مطالب مرتبط


دیدگاه کاربران


ارسال دیدگاه


نام :    ایمیل : 

عکس خوانده نمی شود کد امنیتی :      
طراحی و اجرا توسط: هنر رسانه